Як правильно вибрати духовку

Ну хто не любить качку з хрусткою кіркою або запечену курку, яблучну шарлотку або дивовижний м\’ясний пиріг … Тут від мікрохвильовки або сковорідки толку вкрай мало. Потрібна стара добра духовка. До того ж, страви, приготовані в духовці, набагато краще зберігають мікроелементи і вітаміни, ніж побратими, приготовані іншими способами. А от про те, як правильно потрібно її вибирати, ми вам сьогодні розповімо.

Виберіть між газовою та електричною духовкою

Всі духовки залежно від способу нагрівання діляться на два типи — газові та електричні. В електричній духовці можна приготувати буквально будь-яку страву, призначену для запікання. Однак не варто забувати і про істотне споживанні енергії. Хоча якщо ви не збираєтеся пекти пироги по три рази на день, витрати будуть не такими вже суттєвими. До того ж, всі останні сучасні випущені духовки — електричні.
{PAGEBREAK}
Сьогодні природний газ є практично в кожній квартирі, тому використовувати більш дешевий за ціною газовий аналог буде куди економніше. Однак досить істотний мінус полягає в тому, що в них, на відміну від електричних плит, не передбачені програми, що забезпечують всередині духовки необхідний режим циркуляції тепла. У процесі випічки ви зможете розраховувати хіба що на свою інтуїцію і уважність. Тому у газових духовок є деякі обмеження щодо списку страв, які в них можна приготувати. Вибираючи духовку, пам\’ятайте про те, що переважна більшість виробників абсолютно відмовляються від газових моделей на користь електричних. До слова, ні однієї елітної моделі серед газових духовок немає.

Виберіть між стаціонарною і вбудованою духовкою

Вибираючи духовку, визначитеся з місцем, де вона у вас буде стояти. Можливо, вам підійде вбудована модель, яку вам вмонтують всередину меблів. У подібних моделях є спеціальна система охолодження, яка запобігає нагріву меблів. Як результат — такі духовки практично не займають місця і при цьому зручні і безпечні.

Настільні ж побутові духовки за розміром практично завжди однакові. Виняток становлять лише ті, що призначені для ресторанів і кафе. Встановлювати такий прилад потрібно на робочій кухонної поверхні, а вибирати — залежно від функцій, якими ви плануєте користуватися. Приміром, всім потрібні таймер, конвенція, гриль, вибір і підтримування температури. На деяких електричних духовках є індикатор тепла, який захистить вас від опіків. Вибираючи прилад, поцікавтеся у продавця, як він поводиться з напівфабрикатами — чи може сам вибудувати зміну температур так, щоб напівфабрикати перетворилися в апетитні шніцелі або котлети.

Як бачите, правил вибору духовки зовсім мало. Однак потрібно про них пам\’ятати — і тоді покупка прослужить вам вірою і правдою, обдаровуючи найкращими кулінарними шедеврами!

Читати також:
Як легко відмити брудну духовку