Як готуватися до велопоходу

Мабуть, кращий спосіб і помандрувати трохи, і для здоров\’я постаратися — це відправитися в велопохід. Однак щоб ваш позитив не перекрили несподівані неприємності, до велопоходу потрібно готуватися дуже ретельно. Це стосується і вибору маршруту, і їжі з водою, і покупки спорядження, а в тому випадку, якщо частково ви плануєте пересуватися залізничним транспортом, ще й перевезення вашого велосипеда на поїзді. Про все, що вам потрібно знати, ми сьогодні і розповімо.

Визначтеся з термінами і маршрутом

Перше, про що ви повинні добре продумати — це точки висадки, посадки і терміни проведення велопоходу. Ці параметри бажано ні в якому разі не змінювати, винятком може бути хіба що який-небудь форс-мажор. Місця стоянок, маршрут і можливість, скориставшись транспортом, десь зрізати — це вже другорядне. Найчастіше, якщо справа стосується простих велопоходів, то планувати все можна тільки в загальних рисах, а прибувши на місце вже орієнтуватися за обставинами.

Приміром, якщо ви збираєтеся подорожувати по західному берегу Криму, то точкою висадки може бути Сімферополь, а прсадки — Джанкой.
{PAGEBREAK}
Якщо ви плануєте ваш велопохід на літній курортний сезон, а особливо якщо учасників буде багато, квитки потрібно брати чітко за 45 днів до відправлення. Інакше ви ризикуєте опинитися на незручних місцях, в різних вагонах, а хтось взагалі ризикує залишитися без квитка. Подорожуючи поїздом, вкрай важливо також брати плацкартний квиток, так як подорож з велосипедом в купе може стати великою проблемою.

Підготуйте спорядження і їжу

Дуже важливо, щоб ваш велосипед був обладнаний багажником під велорюкзак. В останнього, у свою чергу, назад повинні відходити трикутні обмежувачі, які не дадуть рюкзаку потрапити в спиці.

Велорюкзак типу «штани» можна вибирати будь-який, і тут визначальними факторами можуть бути хіба що ваші фінансові можливості і особисті переваги.

Наспинний рюкзак може бути доречний хіба як додатковий об\’єм, і то він має бути не важчий пари-трійки кілограм.

А зараз ми перерахуємо важливі велопрінадлежності і інструменти, які вам потрібно буде мати. Це педальний ключ на п\’ятнадцять, шестигранники, ремнабір, вижимка для ланцюга, одна або дві запасні камери, монтажки, складна запасна покришка, що перемикає і гальмівні тросики, звичайне або трансмісійне в шприці масло для ланцюга, скотч будівельний, плоскогубці, гайки і болти всіх видів , наявні на велосипеді, утяжки, хомути, а також мінімум по дві на людину гумки з гачками, які допоможуть фіксувати на багажнику велорюкзаки і не тільки.

Інше спорядження — намети, килимки, спальники тощо — ідентичне спорядженню для піших походів.

З їжею різниця теж невелика. Єдиний нюанс в тому, що за рахунок мобільності в густонаселеному районі начебто Криму велосипедист, для якого 2-3 км — не проблема, магазин можна знайти без особливих труднощів. Зазвичай радять, подорожуючи по Західному Криму, мати достатньо їжі для однієї-двох трапез з чаюванням, і, про всяк випадок, сухий пайок з швидкої картоплі чи вермішелі.

А ось відсутність води в поході — проблема дійсно серйозна. Та й сухі вермішель або пюре без неї не завариш. Західне узбережжя Криму, наприклад, досить посушлива місцевість. Небажано пити з місцевих водойм, тому завжди майте на людину не менше трьох літрів води.

Вивчіть правила перевезення велосипеду в потягу

{PAGEBREAK}

Перевозячи велосипед в плацкартному вагоні, необхідно пам\’ятати про деякі умови технічних інструкціях. Так, спочатку зніміть сідло, потім скрутіть педалі, зніміть переднє колесо, загорніть кермо на бік, зняте колесо, якщо ви не збираєтеся нести його в руках, пріфіксіруйте його з боку супорта до рами, Заверніть в тканину чи плівку сам велосипед, а після цього розташуйте велосипеди, або поперек проходу, або між третіми полками над купейним відсіком. Якщо розставляти велосипеди у два шари, можна таким чином умістити там до чотирьох штук. Наостанок зафіксуйте велосипеди. Особливо це важливо в тому випадку, якщо ви ставите їх поперек проходу.

Визначитеся з велочохлом

Вирішіть, чи потрібен вам велосипедний чохол. Досвідчені велолюбителі впевнено говорять про те, що він не потрібен. Цей аксесуар хіба що прискорює сам процес упаковки, а при кілограмовій вазі, інше використання він не має. Рулон харчової плівки і шматок тонкої тканини півтора на два метри важать набагато менше, але повністю здатні його помітити. До того ж, з ганчірочки ви можете виготовити прекрасний тент від сонця, а плівка — пакувальний матеріал універсальний, і ніколи не буде зайвою.

Прислухайтеся до наших порад — і поїздка вам точно запам\’ятається самими хорошими і яскравими спогадами! Все, що вам потрібно для велопрогулянки — це наші поради і, власне, сам велосипед. Не відмовляйте собі в задоволенні прокотитися з вітерцем!