Як приклеїти новорічні сніжинки на вікно

Перед зимовими святами люди традиційно прикрашають свої квартири, розвішуючи на вікнах гірлянди і різний декор. Ажурні сніжинки, зробити які не складно, надають приміщенню ошатний, святковий вигляд. Багатьох цікавить питання, як приклеїти їх на вікна, щоб згодом не залишалися плями на склі, які важко видалити?

Види матеріалу

Зараз досить велика різноманітність різного святкового декору, який можна купити в магазині або зробити своїми руками. Якщо раніше сніжинки в основному вирізали ножицями з звичайного паперу, то тепер є можливість використовувати для їх створення різні матеріали і способи. Декор потрібно приклеювати на вікно, виходячи з того, що застосовувалося для його виготовлення. Сніжинки для декорування можуть бути:

  • Паперові, в тому числі, з самоклеючого паперу.
  • З різних видів пластику.
  • Виготовлені з інших видів матеріалу (сірників, ниток, бісеру, тканини тощо).

Багато хто зараз робить декор для оформлення будинку своїми руками, тому видів прикрас може бути скільки завгодно. Головною умовою того, щоб якісно приклеїти сніжинки на скло, є їх легкість. У цьому випадку вони не будуть постійно відпадати, а для їх зміцнення не доведеться використовувати спеціальні засоби сильної дії.

Чим можна клеїти

Застосовуючи засоби з сильною клейкою здатністю для оформлення вікна, можна сильно забруднити його. Тоді доведеться мити вікно повністю, використовуючи сильнодіючу побутову хімію.

З одного боку, декор повинен добре триматися, щоб випадково не відклеїтися від скла, з іншого, бажано, щоб сліди клею можна було легко змити. Для цього потрібно підібрати оптимальний варіант.

Приклеїти сніжинки різних видів до вікно можна за допомогою наступних засобів:

  • Звичайна вода.
  • Молоко.
  • Розчин мила та інших миючих засобів.
  • Зубна паста.
  • Рідкий клейстер.
  • Клей різних видів (стік, канцелярський, ПВА та ін).
  • Скотч звичайний, двосторонній).

Способів досить багато, і ви можете вибрати будь-який на ваш розсуд. За відгуками людей, які користувалися цими засобами, всі вони досить ефективні. Весь нюанс полягає в тому, з якого матеріалу будуть зроблені ваші сніжинки.

Як правило, клеючі засоби, зроблені з натуральних компонентів (вода, молоко, мило, клейстер), практично не забруднюють скло і легко змиваються. Матеріали з клейкою поверхнею (клейовий папір, скотч тощо), не можуть залишати плями на поверхні, які важко видалити. Плюс цих засобів у тому, що вони міцніше утримують декор на вікні, особливо, якщо він має велику площу або виготовлений не з паперового матеріалу.

 Засоби з посиленим клейовим ефектом (клей, скотч тощо) доцільно застосовувати для приклеювання сніжинок з пінопласту, пластику, а також зв\’язаних гачком або тканинних.

Перед тим як приступати до оформлення вікна, підготуйте необхідні речі. Декор розкладіть на рівній поверхні так, щоб вам було зручно брати. Якщо всі сніжинки різних розмірів, покладіть їх окремо, щоб не плутатися в процесі роботи. Приготуйте засіб (якщо це розчин, то розведіть його в невеликій ємності).

Поверхню вікна протріть вологою ганчірочкою і дайте висохнути. Це потрібно для того, щоб клейовий засіб краще взаємодіяв зі склом. Продумайте заздалегідь, який візерунок ви хочете викласти зі сніжинок і в якій послідовності будете приклеювати.

За допомогою води або молока

Найпростішим і доступним засобом є звичайна вода. Паперові сніжинки можна легко приклеїти на скло, просто намочивши їх водою. Цей спосіб підходить для дуже тонкого паперу, наприклад, серветок або кальки. Більш щільний папір триматися не буде. При наклеюванні серветок потрібно діяти дуже обережно, щоб не порвати їх структуру.

Повністю змочіть сніжинку у воді, потім притисніть до скла і акуратно розправте пальцями. Надлишки води можна промокнути м\’якою ганчірочкою. Залиште в такому положенні до повного висихання.

Плюс цього способу в тому, що вода не залишає ніяких плям на склі. Згодом сніжинки дуже легко прибираються за допомогою вологої ганчірочки. Деякі використовують замість води звичайне молоко. Судячи з відгуків, воно добре прикріплює тонкий папір і відмінно відмивається з вікна.

Мильний розчин

Досить поширеним методом, щоб приклеїти сніжинки на поверхню вікна, є використання мильного розчину. Цей засіб досить добре тримає на склі фігурки зі звичайного паперу, якщо він не надто щільний. Рекомендується використовувати господарське мило, так як в ньому відсутні різні косметичні добавки.

Настрогайте трохи мила в баночку і розведіть невеликою кількістю теплої води, щоб вийшов насичений розчин. Змочіть в ньому зворотний бік сніжинки і приклейте на вікно. Акуратно розправте краю виробу. Залишки рідини приберіть чистою ганчірочкою.

Можна намочити край мила водою і, коли воно розмокне, натерти їм паперову фігурку. Після використання сліди мила на вікні легко змиваються теплою водою. Господарське мило можна замінити будь-яким, наявними у вас в будинку, а також шампунем або іншим миючим засобом.
 
 

Зубна паста

Для приклеювання паперового декору на вікно часто застосовують такий засіб, як зубна паста. Візьміть звичайну пасту, бажано без кольорових гранул, інакше вони можуть просвічувати крізь папір. Нанесіть засіб тонким шаром по всій поверхні виробу. Якщо ви приклеюєте інші фігурки, які не мають прорізів (наприклад, ялинку, сани та ін), можна нанести пасту тільки по контуру виробу. Потім прикладіть фігурку до скла і злегка натисніть на краю.

Такий спосіб не зовсім підходить для ажурних сніжинок з тонкими перемичками, так як паста буде видавлюватися на скло. Якщо це сталося, приберіть її надлишки чистою тканиною. Так як зубна паста являє собою засіб, вона дуже легко видаляється з поверхні скла теплою водою.

Існує ще один цікавий спосіб декорувати вікно, використовуючи зубну пасту. Розведіть невелику кількість цього засобу з теплою водою до консистенції густої сметани. Можна застосувати пасту білого або блакитного кольору.

Візьміть паперову сніжинку, намочіть чистою водою і прикладіть до скла. Розправте краї, зайву воду приберіть ганчірочкою. Потім губку умочіть в розчині пасти і нанесіть суміш на скло навколо сніжинок. Робити це потрібно точковими рухами без ковзання.

Після того як паста підсохне, сніжинки знімаються з вікна, на якому буде видно ажурний візерунок. Нанесена суміш буде створювати імітацію снігу, на якому віддрукуються сліди сніжинок. Це красивий і досить оригінальний спосіб декору.
 
 

З допомогою клейстеру

Для того щоб якісно приклеїти сніжинки з паперу на вікно, підійде така речовина, як клейстер. Цей засіб швидко і легко приготувати в домашніх умовах. Потрібно взяти трохи борошна і залити гарячою водою (або підігрітим молоком). Консистенція повинна бути середньої густоти.

Суміш використовувати безпосередньо після приготування. Змастіть складом зворотний бік сніжинок і прикладіть до вікна. Не використовуйте занадто багато суміші, інакше вона буде перетікати через край. Добре притисніть фігурку і залиште до повного висихання. Даний склад легко видаляється з поверхні скла теплою водою.

З допомогою клею і скотча

Для приклеювання паперових фігурок, а також виробів з інших матеріалів можна використовувати різні клеючі засоби фабричного виробництва. Багато рекомендують клей-олівець. Їм зручно користуватися, він легко наноситься, не бруднить руки та добре тримає. За відгуками людей, сліди цього засобу легко видаляються зі скляних поверхонь.

Також для того щоб приклеїти на вікно сніжинки, застосовують рідкий канцелярський клей і різні водорозчинні сполуки. Зазвичай вони випускаються у зручних невеликих тюбиках з аплікатором, які дозволяють наносити склад тонким шаром.

Ні в якому разі не застосовуйте сильні засоби, типу клею «Момент» або подібні йому! Вони призначені для міцного з\’єднання різних поверхонь. Ви не зможете видалити декор, пошкодивши скло.

Фігурки декору, виконані з пластику, пінопласту і т. п., дуже добре прикріплює на вікно звичайний або двосторонній скотч. Мінус цих засобів у тому, що після їх використання на склі залишаються сліди, які важко видалити.

Виберіть для себе будь-який спосіб приклеювання сніжинок, який здається вам найбільш підходящим. При підборі засобів орієнтуйтеся на якість матеріалу, з якого виготовлено елемент декору.