Як висушити апельсин в домашніх умовах для декору

Яскраві висушені апельсинові часточки нерідко використовуються в якості домашнього декору. Особливо фруктова прикраса актуальна в новорічний і різдвяний час, так як цитрус асоціюється зі святом. Зробити прикрасу можна своїми руками, складності під час виготовлення не виникнуть навіть у новачка. Як висушити апельсин для декору, ви дізнаєтеся нижче.

Підготовка до висушування апельсина

Щоб часточки фруктів вийшли яскравими і красивими, їх потрібно підготувати:

— Ретельно вимийте і витріть фрукт.
— Поріжте потрібну кількість цитрусових на рівні скибочки по 2-3 мм.
— Для збереження яскравості занурте апельсин в ємність з лимонним соком.
— Протріть фрукт серветкою, щоб вона ввібрала всю рідину.

Якщо вам потрібно висушити в духовці цілий апельсин, зробіть в ньому надрізи по вертикалі з частотою 1 см.

Використання духовки

Найшвидший спосіб висушити фрукти — використовувати духовку. Для приготування елементу декору розігрійте духовку до 160 градусів. Деко застеліть пергаментним папером, це запобігає прилипанню фруктів. На папір викладіть часточки, вони не повинні стикатися один з одним. Після того як всі перераховані вище пункти виконані, помістіть деко в духовку.

Сушитися майбутній елемент декору буде приблизно 6 годин, але якщо після закінчення цього часу часточки залишаться непросушенными, залиште їх в духовій шафі ще на годинку. Протягом усього процесу слідкуйте за апельсином, щоб той не підсмажився. При підсмажуванні трохи зменшіть вогонь. Коли приготування в духовці завершено, відокремте апельсинові часточки від пергаментного паперу з допомогою канцелярського ножа і остудіть їх.

Для прискорення процесу кожні 2 години витягайте цитрус з духовки і дайте йому охолонути.

З плюсів використання духовий печі: швидкість приготування, простота. З мінусів можна виділити: зміна форми апельсина (скибочки можуть загнутися), потрібно стежити за майбутньою прикрасою під час процесу приготування.

Використання електросушарки

Приготування апельсинового елементу декору в сушарці для фруктів — найпростіший спосіб з існуючих. Звичайно, у електросушарці цитрусові скибочки приготуються не так швидко, як у духовці, але зате не доведеться стежити за процесом. Готуються вони приблизно добу.

Щоб висушити скибочки з допомогою сушарки для овочів і фруктів, вам потрібно лише помістити їх на спеціальні піддони і вибрати необхідний режим. Далі справа залишиться за самою сушаркою.

Плюси: простота використання. Мінусом є: деформація під час приготування, а також те, що не у всіх вдома є електросушарка.

Використання батареї

Самий популярний і довгий методів висушування фруктів — використання домашньої батареї. Часточки сушаться на протязі 4 діб. Цей спосіб можливий тільки під час опалювального сезону, коли батареї в будинку функціонують.

Для того щоб висушити апельсин вам знадобляться: гофрований картон 2 шт. (30 на 10 см), шило для створення дірочок, пристосування для закріплення (стрічки, мотузки або прищіпки). Якщо все є в наявності, приступайте до приготування:

— В гофрованому картоні зробіть невеликі дірочки з проміжками в 0,5 см.
— Викладіть часточки на один картон і закрийте іншим.
— Скріпіть 2 картону між собою за допомогою прищіпок або гумки (картонки повинні щільно прилягати один до одного, щоб фрукти не вислизнули).
— Помістіть конструкцію на батарею або в неї.

 Цю споруду можна використовувати і для сушіння на підвіконні, але сушитися продукт буде набагато довше — 2 тижні.

Плюси: не вимагає додаткової техніки, доступність. Мінуси: можливість використання тільки в певний час, треба час на підготовку, довгий процес висушування.

Готовий продукт можна використовувати як окрему прикрасу, так і в поєднанні з іншими елементами декору. Для створення різдвяного настрою додайте ялинові гілки й шишки. Для додання приємного аромату в будинку поєднуйте цитрус з корицею.