Як зберігати взуття взимку на балконі

У багатьох людей до настання холодів накопичується достатня кількість річноuj і демісезонного взуття. Іноді, місця для її зберігання в квартирі, особливо в невеликій, буває замало. Тоді виникає питання, чи можна зберігати своє взуття на балконі або лоджії в зимових умовах.

Умови зберігання

Для того, щоб визначити, чи підійде ваш балкон для зберігання взуття взимку, потрібно знати, які умови є для цього оптимальними. Щоб під впливом зовнішніх чинників не зіпсувався її зовнішній вигляд, воно повинне зберігатися в закритому і теплому приміщенні. Потрібно захистити туфлі і черевики від впливу опадів, сонця, вітру, а також високої вологості.

При тривалому впливі сонця підошва і місця з\’єднань ремінців можуть розсохтися, тоді туфлі втратять форму. Під дією води взуття може розклеїтись, набрякнути, деформуватися. Також, негативно впливає мороз і перепади температур. При низькій температурі покриття зі шкірозамінника тріскається, тоді його буде неможливо відновити.

Якщо на балконі багато пилу, він буде накопичуватися всередині виробів і згодом туфлі потрібно буде мити. Щоб уникнути цих проблем, потрібно дотримуватися таких умов зберігання:

    — рівень вологості на балконі повинен становити близько 60%;
    — на взуття не повинні потрапляти прямі сонячні промені;
    — відсутність низьких температур, а також різких перепадів;
    — приміщення повинно бути чистим.

В основному, на території нашої країни, спостерігається досить сувора зима, тому утримувати взуття в оптимальних умовах можливо лише на заскленому і утепленому балконі. Але, навіть при наявності балкона, не у всіх є можливість створити там оптимальні умови. Це залежить від декількох факторів.

Бажано, щоб приміщення балкона або лоджії було засклено якісними пластиковими склопакетами. Це дозволяє виключити проникнення опадів всередину і захищає від вітру. Якщо ібалкон зі склом, але рами дерев\’яні і старі, через щілини будуть проникати волога і холодне повітря.

Для того, щоб підтримувати оптимальну температуру на балконі, його стіни повинні бути утеплені ізоляційним матеріалом, а зверху обшиті будь-яким покриттям. Це можуть бути пластикові панелі або дерев\’яні дошки. Також, необхідно, утеплити низ лоджії. Бетонна підлога добре проводить холод, тому, його облаштування потрібно робити в першу чергу.

    Для створення тепла взимку всередині лоджії багато хто використовує радіатори, що опалюють приміщення або конвектори. Це дає можливість дотримуватися необхідного температурного режиму.

Якщо ваш балкон має всі необхідні умови, щоб зберігати там взимку взуття, потрібно звернути увагу ще на деякі моменти. У тому випадку, коли приміщення знаходиться на розі будинку, воно неминуче буде продуватися вітрами і там виникнуть протяги. Потрібно приділити особливу увагу обробці стін і підлоги.

Якщо у вас сонячна сторона і промені сонця постійно потрапляють всередину, взуття потрібно буде зберігати в спеціально обладнаних шафах. Також, коли сторона тіньова, можливо, що на балконі буде сиро, тоді туфлі можуть запліснявіти всередині. В цьому випадку, потрібно подбати про створення необхідного рівня вологості.

 

Способи зберігання взуття

Якщо ви вирішили, що на вашому балконі можна зберігати взуття взимку, потрібно визначити, яким чином ви будете це робити. Для утримання туфель і черевиків в належному стані потрібно знайти підходяще місце. Щоб не звалювати взуття прямо на підлозі, можна скористатися наступними системами зберігання:

    — шафа з дверцятами, що закриваються або комод;
    — відкритий стелаж або полки;
    — картонні або пластикові коробки.

Найкраще розмістити взуття для зберігання взимку на балконі в спеціально облаштованій для цього шафі. Так ви додатково захистите його від зовнішніх впливів. Всередину шафи не буде проникати вітер, а також, сонячні промені.

    Якщо на вашій лоджії є ніши або один з її кутів — гострий, можна встановити там вбудовану шафа. Це дозволить вам використовувати площу приміщення по максимуму.

Додатковий плюс облаштування шафи полягає в тому, що в ньому можна зберігати не тільки взуття, а й інші речі, економлячи простір в квартирі. Це можуть бути непотрібні предмети побуту, заготівлі продуктів і т. Д.

Заздалегідь обміркуйте, який вид меблів на балконі буде найбільш підходящим і зручним для вас. Наприклад, якщо вам потрібен стіл або полки на лоджії, наприклад, щоб поставити там квіти, шафку для туфель можна зробити у формі комода. Його поверхню можна буде використовувати в якості підставки.

У тому випадку, коли лоджія захищена від попадання сонячних променів і інші умови є оптимальними, туфлі і черевики можна зберігати на відкритих стелажах або поличках. Якщо ви впевнені, що балкон повністю захищений від попадання пилу, можна просто розставити туфлі на полицях стелажа. В іншому випадку, упакуйте взуття в спеціальні тканинні мішки, щоб захистити від забруднень, їх можна купити в магазинах.

Хорошим варіантом для утримання взуття на лоджії взимку можна вважати звичайні картонні коробки. Простежте, щоб коробки були міцні, з твердого картону, який не розвалиться в процесі зберігання. Щоб не допустити проникнення всередину сонячних променів, закривайте коробки зверху. Також, для цієї мети добре підійдуть дерев\’яні або пластмасові шухлядки для продуктів, пластикові контейнери і т. п.

Якщо ваша лоджія має гарний інтер\’єр і ви хочете, щоб коробочки з взуттям виглядали естетично, можна придбати в магазині спеціальні контейнери для зберігання речей. Вони мають гарний зовнішній вигляд і зручні кришки.

Також, такі ємності досить легко виготовити самостійно, обклеївши звичайну коробку кольоровим папером. Для цього можна використовувати старі взуттєві коробки, а також від різної побутової техніки. Зазвичай, вони досить щільно закриваються зверху, що дуже зручно в даному випадку.
 
 

Як підготувати взуття

Перед тим, як відправити ваше взуття на тривале зберігання, необхідно підготувати його. Це потрібно для того, щоб туфлі не втратили свій зовнішній вигляд за зиму. Виконайте наступні дії:

    — добре промийте взуття і дайте йому висохнути;
    — якщо воно має шкіряну поверхню, змажте її кремом;
    — замшеве взуття обробіть водовідштовхувальними і іншими доглядаючими засобами;
    — всередину черевик, а також чобіт потрібно вкласти зім\’ятий папір або газети, а також для запобігання втрати форми і накопичення вологи;
    — якщо у вас є спеціальні вологопоглинаючі пакетики, покладіть їх всередину туфель;
    — акуратно складіть взуття в коробки або тканинні пакети;
    — розмістіть контейнери на полицях стелажа або в шафі.

Періодично перевіряйте взуття взимку, щоб не допустити його псування. Якщо ви побачите, що воно промокло або стало вологим, перенесіть його в будинок, висушіть і приберіть на зберігання в інше місце.

Перед тим, як складати взуття на балконі для зберігання, визначте, чи підходить він для цієї мети. Підійдіть серйозно до питання облаштування лоджії.