Як оновити міжкімнатні двері

Оновлення дверей за допомогою фарбування може досить просто і швидко бути виконано кожним бажаючим. Це допоможе без серйозних витрат надати дверям необхідний зовнішній вигляд. Для цього не потрібно володіння якимись особливими здібностями — необхідно лише вміти тримати в руках пензлик або валик.

Двері до початку ведення робіт потрібно завчасно приготувати до фарбування. Якщо передбачається провести грунтовне оновлення покриття дверей, то ця робота повинна проводитися в кілька етапів. Попередні роботи виконуються в два кроки. На
першому кроці необхідно зняти з петель двері і приготувати всі
матеріали, а також інструменти, які будуть потрібні для видалення
старого покриття.
Щоб попередити проникнення в замки лакофарбових матеріалів, їх можна зняти або завчасно захистити скотчем і ватою.

Далі двері повинні бути зняті з петель, після чого необхідно відкрутити навіси, ручки, засувки. Двері слід знімати акуратно, щоб не зруйнувати примикає обробку. Колір фарби повинен підбиратися виходячи з оформлення інтер\’єру і кольорової палітри всього приміщення. Фарбувати двері в квартирі або в невеликому будинку в різні кольори — не кращий варіант. Тому краще фарбувати їх все відразу, оскільки фарба з різних партій може відрізнятися відтінками. За кольором може виділятися тільки вхідні двері і двері, які ведуть у допоміжні нежитлові приміщення.

На наступному етапі слід зняти з дверей стару фарбу. Використовувати для цього необхідно будівельний фен або навіть паяльну лампу. Цю роботу рекомендується робити поза приміщенням, з дотриманням всіх запобіжних заходів. У процесі роботи гаряче повітря направляється на двері. Шар старої фарби повинен розігріватися рівномірно. Коли фарба почне пузиритися, її необхідно акуратно видалити шпателем. Ті місця, де фарба тримається дуже міцно, необхідно прогріти знову, і знову скористатися шпателем.

Як оновити міжкімнатні двері

Ще один спосіб видалення старого покриття фарби — хімічний. Для цього використовується розчин акустичної соди. Він допоможе розшарувати фарбу, після чого її можна зняти шпателем. У цьому випадку для роботи повинні використовуватися гумові рукавички. Після видалення старої фарби, а також замазки, слід вирівняти поверхню дверей. Кращий спосіб для цього — використовувати шліфувальну машинку. Але цілком можна обійтися і наждачним папером.

 

Як оновити міжкімнатні двері

 

Якість нового покриття майже у всьому визначається обраним фарбувальним матеріалом. В принципі, двері, виготовлені з деревних матеріалів, забарвити можна навіть алкідними фарбами. Однак, на такому покритті стрімко почнуть проявлятися потертості, і, загалом, воно не досить довговічне. Вибираючи, ніж покривати двері, не слід скидати з рахунків варіант покриття їх лаком. Правда, лаки для внутрішніх робіт по дереву як покриття прийнятні лише для дверей, виготовлених з натурального масиву. Для інших видів дверей цей варіант не підійде.

Як оновити міжкімнатні двері

Лак
дозволяє зберігати і підкреслювати природну красу деревини, захищаючи
її від впливу зовнішніх факторів, таких, як тління, бруд, пил та інше.
Для покриття дверей, виготовлених з масиву, може бути використаний прозорий або тонуючий лак. Покриття тонуючим лаком змінить відтінок масиву двері. У цьому випадку двері стане тёмнее, що може помітно поміняти її вигляд. Використання ж безбарвного лаку створює захисне покриття, що залишає колір і структуру деревини без змін.

Якщо в житло встановлені двері з дерев\’яного масиву, то на лаку економити не слід. Сучасні
високоякісні лаки практично стовідсотково не виділяють запахи, дуже
швидко висихають, що не розтікаються при нанесенні на поверхню, і є
абсолютно нешкідливими для людини.
 

Читати також: