Як підготувати стіни до фарбування і шпалерам?

Для того, щоб зробити косметичний ремонт наймати бригаду ремонтників зовсім не обов\’язково. Можна обійтися і своїми силами. Підготувати стіни для того, щоб переклеїти шпалери або пофарбувати не
складе великих труднощів, а далі залишиться справа за малим.

Навіть стіни новобудов без попередньої обробки не відрізняються особливою рівністю. Практика показує, що оброблені цементним розчином стіни мають локальні перепаду в площинах до 10 мм на метр. Такі перепади можуть нашкодити обробці з декоративного каменю або плитки. Та й шпалери клеїти краще на рівні стіни.

Для
того, щоб вирівняти стіни, для початку оціните масштаб робіт за
допомогою рівня: перевірте вертикальність стін і всі відмінності по
площинах.
Найпроблемніші місця відзначайте будівельним олівцем.

Грунтовка


Після того, як ви визначили всі нерівності стін і прибрали зайвий сміття з приміщення, змочіть стіну водою. Для цього краще використовувати пульверизатор або кисть. Оброблена водою стіна висихає протягом 15-20 хвилин. Далі рясно обробіть стіни грунтовкою за допомогою кисті. На даному етапі робіт кисть має незрівнянну перевагу перед валиком:
кисть змахує зі стіни обсипається пісок або залишки цементного розчину,
що робить стіну більш міцною.

Як підготувати стіни до фарбування і шпалерам?

Гарантувати стіну краще в декілька шарів: завдали шар грунтовки, почекали до висихання, ще раз прогрунтувати. Найкраще гарантувати стіну 3-4 рази. Якщо після того, як ви занурили кисть в грунтовку довжина потоку
розчину по стіні менше двох метрів, стіна ще не достатньо просочилася.

Шпаклівка

Для наступного етапу потрібно приготувати суміш штукатурки. Готувати склад слід тільки в чистому відрі, так як залишки інших розчинів або сумішей можуть прискорити затвердіння складу.

Приготування гіпсової шпаклівки: налийте у відро необхідну кількість води (див. Пропорції на упаковці з сумішшю). Додайте у воду суху шпаклівку і перемішуйте міксером на середніх оборотах до однорідної консистенції. Готова суміш не повинна розтікатися в різні боки сама по собі. Якщо після перемішування шпаклівка рідкувата — додайте сухої суміші і знову перемішайте. Завжди готуйте більше 3 кг гіпсової суміші, щоб склад не затвердевал дуже швидко.

Вирівнювання
стін за допомогою гіпсової шпаклівки: Наносити штукатурку на стіни
краще широким шпателем, рівномірно розподіляючи суміш по поверхні.
У процесі роботи тримайте шпатель під кутом не більше 45 грудусов. Чим менше кут, тим більше суміші ви наносите на поверхню і тим менше знімете в процесі вирівнювання. Робота зі шпателем під великим кутом може завдати непотрібні подряпини на поверхню стіни.

Як підготувати стіни до фарбування і шпалерам?

Для першого шару краще використовувати стартову суміш шпаклівки. Вона більш абразивна і краще допомагає згладити нерівності. Наносити склад на стіни потрібно від вертикальних кутів, рівномірно розподіляючи склад. У поглибленнях стін наносите більше гіпсової суміші. Коли шар штукатурки висохне, знову перевірте стіну рівнем і зніміть сухим шпателем виступаючі шари суміші.

Як підготувати стіни до фарбування і шпалерам?

Стартовий шар шпаклівки зміцните стекловолоконной сіткою.

Другий шар (фінішний) наноситься на стіну для того, щоб остаточно згладити всі нерівності. Фінішний шар не повинен бути більше 3 мм. Після засихання другого шару, обробіть поверхню за допомогою абразивної сітки, щоб остаточно вирівняти стіну. Перевірте результат своєї роботи за допомогою рівня.

Подальше декоративне оздоблення

Основне правило вирівнювання стін — строго витримувати час до повного засихання попереднього шару. Після засихання фінішного шару можна починати фарбування.
 

Читати також: