Як правильно клеїти шпалери?

Обличчям будь-якої квартири або будинку є настінні шпалери. Вони створюють певну атмосферу в приміщенні, підкреслюють стиль і смак
власника, тому до вибору і обклеювання шпалер потрібно підходити
ретельно.

Перед тим як почати клеїти шпалери, потрібно підготувати поверхню стін. Її
попередньо очищають за допомогою шпателя від старих шпалер, облупленою
фарби або обвалюється штукатурки, потім обробляють ґрунтовкою.
Якщо старі шпалери видалити вкрай складно, то можна вдатися до
хитрощів: змочити їх водою або пропрасувати через вологий шматок тканини
праскою.

Наступною справою готують клейстер. Його потихеньку висипають у відро з холодною водою, при цьому енергійно розмішуючи. Деякий час клейстер ще потрібно буде продовжувати помішувати, для того щоб вийшла рідина була без грудок. Для більшої надійності в клейстер додають невелику кількість клею ПВА.

Останнім кроком є ​​нанесення клейстеру на стіни і наклеювання шпалер на них. Для початку шпалери рівномірно намазують получившимся у відрі розчином і чекають, поки вони трохи размягчатся. Через кілька хвилин клеять шпалери встик або внахлест. Якщо вибрані шпалери щільні, то стіну перед поклейка попередньо
промащують клеєм, а на місці стику прикріплюють паперову монтажну
стрічку.

Існують деякі особливості наклейки текстильних шпалер. До самого процесу наклеювання, нарізані шпалери злегка змочують із зворотного боку. Ця процедура робиться для того, щоб уникнути надалі утворення на поверхні бульбашок повітря. Потім валиком або широким пензлем наноситься клейстер по ширині однієї або двох смуг шпалер. Далі акуратно прикладають шпалери на шар клею і притискають. Також не варто нехтувати рекомендаціями фірми, що виготовляє шпалери, які в повній мірі повинні бути викладені в інструкції. Коли справа завершено, тобто шпалери наклеєні, щоб уникнути протягу слід на день закрити кімнату. Це робиться для того, щоб шпалери якомога щільніше пристали до стін.

Зупинимося тепер на кожному етапі більш докладно. Клеїти
шпалери на не зовсім висохлу штукатурку або дерево вкрай небажано,
оскільки вони навряд чи будуть довго триматися на даних поверхнях, та й
поява на них жовтих плям не змусить себе чекати.
Ще слід знати, що крейдяних залишків на стінах бути не повинно.

Клея шпалери в новій будівлі, необхідно врахувати, що в перший рік стіни осаджуються. Тому є ймовірність того, що шпалери можуть зморщитися і порватися. У цьому випадку рекомендується купувати недорогі шпалери. Якщо стіни в приміщенні нерівні або дерев\’яні, то їх попередньо оббивають картоном. Спочатку картон трохи змочують, потім за допомогою толеві цвяхів прибивають впритул на стіну. Коли картон висихає, то він натягується, і за його стиках клеять паперові смужки.

Також
варто відзначити, що від стану поверхні кімнати залежить те, як довго
протримаються шпалери, і зовнішній вигляд стін, на які вони будуть
клеїтися.
Тому проводять певним чином перевірку, а саме беруть шматочок скотчу та клейонки, і прикріплюють її до стіни. Якщо ви помітили зібрався конденсат на зворотному боці клейонки, то поверхня має підвищену вологість. Поважаючий свою працю людина не стане проводити декоративну обробку, не усунувши дану проблему.

Перш
ніж перейти до вибору шпалер в магазині, потрібно визначитися, яка
площа стін потрібного вам приміщення, і яким чином вони будуть клеїтися
(встик або внахлест).
Потім вибираємо необхідну кількість шпалер. На всяк випадок купите шпалери з невеликим запасом. Далі відразу, не відходячи від каси, перевірте рулони на однотонність. Зазвичай однотонні шпалери вибирають для обклеювання декількох стін або кімнати. Шпалери більш світлих тонів вибирають для погано освітлених місць, для
стін, на яких розташовані вікна, або які будуть частково загороджені
меблями.

І ще один невеликий рада з добірці шпалер. Для тих, хто збирається клеїти шпалери встик, слід придбати товар без кромок, так як ідеально нарізати його складно.
 

Читати також: