Чистота і блиск: як мити лінолеум в квартирі

В
силу своєї невеликої ціни і високої практичності лінолеум можна
побачити в скромному житлі, в розкішній квартирі і в багатьох установах.
Чи знаємо ми, як мити лінолеум, як правильно доглядати за ним, щоб приміщення виглядало пристойно? Виявляється, є свої хитрощі і в цих питаннях.

Головне — регулярний догляд!

Відомо, що перед тим, як мити підлогу, необхідно провести сухе прибирання. Не є в цьому плані винятком і лінолеум. З нього прибирають сторонні предмети, по можливості зрушують меблі, пилососять або підмітають, і тільки потім починають мити.

    На відміну від ламінату, мити лінолеум можна хоч кілька разів на дню. Води він не боїться, тому можна помити його великою кількістю теплої води, якщо бруд сильно пристав. А взагалі, досить протирати щодня вологою ганчіркою, щоб він залишався чистим.

Наступне питання, які засоби треба використовувати для миття лінолеуму, щоб він блищав. Тут все просто:

    — не використовуйте дуже гарячу воду;
   
— застосовуйте звичайні миючі для поверхонь, які добре розчиняються;
   
— ретельно змивайте мильний розчин;
   
— не використовуйте дряпаючі речовини, зокрема соду.

Для нового лінолеуму цих рад буде достатньо, щоб він блищав і залишався чистим. Якщо ж лінолеум вже трохи потерся, постарів, то повернути йому сяючий вигляд складніше.
 
 

Блиск старої підлоги

{PAGEBREAK}
Давайте подивимося, чим мити лінолеум, який втратив блиск. Стариа підлога потребуює, щоб справили ось такі дії:

    налийте в тазик склянку молока;
    
додайте до молока склянку теплої води;
    
протріть цим розчином поверхню;
    
натріть підлогу емульсійною поліролью;

Замість поліролі можна застосувати лляне масло. На м\’яку губку капають трохи олії і протирають нею лінолеум. На закінчення можна натерти підлогу чистою ганчіркою. Тепер ви знаєте, чим мити лінолеум, щоб блищала навіть постарілоа підлога.

Пристав бруд

Дуже часто лінолеум стелять на кухні, так як з нього легко можна стерти будь-який бруд. Особливо багато бруду, скупчується навколо печі, оскільки там капає жир, до якого прилипає пил. Помити на кухні лінолеум, можна за допомогою порошку, ретельно розведений в теплій воді. А ще краще використовувати розчин, в який додається рідкий миючий засіб і горілка. Ці інгредієнти сприяють тому, щоб підлога блищала.

Іноді є бажання протерти лінолеум розчином білизни або хлорки. Цього робити ми не радимо, оскільки хлорка може «з\’їсти» колір. У підсумку ваше підлогове покриття стане бляклим і некрасивим. Буде правильно провести дезінфекцію лінолеуму водою, в якій розвели спирт або оцет.
 
 {PAGEBREAK}

Ох вже, ці плями

Якщо вже розмова зайшла про плями, то давайте дізнаємося, чим відмити лінолеум, якщо на ньому з\’явився чорний слід від взуття. Можна, звичайно, застосувати сильнодіючий миючий засіб, але є інший варіант. Спробуйте відтерти чорні смуги тенісним м\’ячем, він як ластик легко справляється зі слідами від гуми.

Досить уїдливою речовиною є зеленка. Її можна видалити, якщо пляма свіжа. Протріть зеленку перекисом водню або застосуйте плямовивідник «Ваніш». Відразу
ці речовини не зможуть відмити зеленку з лінолеуму, але через деякий
час пляма помітно зблідне і може повністю зникнути.
Можна також скористатися камфорним або медичним спиртом.

На кухні часто утворюються сліди від фарбувальних речовин, таких як ягоди, напої, соуси. Якщо їх не відмити своєчасно, то потім доведеться діяти ватним тампоном, змоченим в бензині.

Наслідки ремонту

Як би ретельно не накривали ви підлогу під час ремонтних робіт, а сліди на ньому можуть залишитися. До того ж бувають випадки, коли будівельники просто ігнорують це правила. У підсумку виникає проблема, як відмити лінолеум після ремонту. Добре, що покриття це не дуже вибаглива. Прибирання правильно буде провести в кілька етапів.

    — Зберіть залишки сухого сміття що не прилипло, пройдіться по поверхні пилососом.
   
— Усуньте сліди побілки, протерши підлогу мокрою ганчіркою кілька разів.
   
— Позбавтеся від слідів фарби, монтажної піни, зіскрібаючи їх ножем.
   
— На закінчення помийте підлогу.

Дуже важко буває відчистити грунтовку, яка сильно пристає до підлоги. У цьому випадку можна змішати ацетон з водою (1: 3), намочити в розчині губку і спробувати відтерти ґрунтовку нею. Можливо, доведеться потерти трохи жорсткою стороною губки, або збільшити концентрацію ацетону.

Якщо останнього немає під рукою, то постарайтеся відтерти ґрунтовку засобом, для зняття лаку, до складу якого входить ацетон.

Відмити ґрунтовку можна звичайним оцтом, яким розмочує забруднення.

У деяких випадках допомагає жорстка щітка і концентрований миючий засіб, на зразок «Сиф». Тільки дійте щіткою акуратніше, інакше можете сильно подряпати підлогу.
{PAGEBREAK}
Якщо
на лінолеумі залишилися білі сліди від побілки, то необхідно помити
його кілька разів, додаючи у воду засіб для миття посуду.
Останній раз помийте підлогу чистою водою, і витріть насухо. Від побілки добре допомагає слабкий розчин оцту.

Яке
б підлогове покриття ви не використали, треба за ним регулярно
доглядати, під час ремонту закривати плівкою, своєчасно витирати плями
будь-яких забруднень.
У цьому випадку воно буде виглядати гідно незалежно від його ціни та престижності.