Як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою

Для початку треба виміряти площу стелі, дати оцінку його поточному стану і приготувати необхідні інструменти.

Інструменти і матеріали

При виборі виду фарби, потрібно брати до уваги призначення приміщення. Так,
для фарбування стелі в кімнатах з високою вогкістю, необхідно підібрати
фарбу, призначену спеціально для вологих приміщень.
Слід звернути увагу на склад. До його складу повинні входити противоплісневі компоненти. Крім цього, фарба для таких приміщень, як ванна і кухня повинна бути миючою. Що ж стосується сухих приміщень, то тут підійде абсолютно будь-яка фарба.

Слід звернути увагу на те, що якщо необхідно придбати деяку кількість банок фарби, то її потрібно брати з однієї партії. Це пов\’язано з тим, що кожна партія може мати свій незначний відтінок. Крім фарби потрібно придбати ґрунтовку, шпаклівку і розчин для зняття старої фарби.

Крім фарби потрібно ще ряд інструментів: валик, ширина якого повинна бути близько 20 см. Він повинен мати середній ворс. Ще знадобиться тонка кисть для фарбування кутів, дрібна наждачний папір, малярська ванночка і шпатель.

Підготовка поверхні

Для отримання відмінного результату ніяк не потрібно наносити водоемульсійну фарбу на колишній шар. Стару фарбу необхідно видалити, після чого стелю промити водою і почекати його повного висихання. Якщо є на стелі похибки, їх потрібно замаскувати фінішної шпаклівкою. Після просихання площину потрібно зашліфувати за допомогою наждачного паперу. Після того, як досягнута рівна поверхня, вона грунтується. Після просихання грунтовки поверхня стелі готова до початку фарбування.

Фарбування стелі

Перш, ніж забарвити верх, необхідно пензликом забарвити кути і всі важкодоступні місця. Фарбування краще починати від вікна, поступово переміщаючись до дверей. Мазки повинні лягати поперек сонячних променів. Після просихання першого шару фарбування, наноситься другий. Якщо раптом після закінчення фарбування, на стелі з\’являться горбки і
бульбашки, позбутися від них допоможе дрібний наждачний папір.

Фарбування можна здійснювати, як ручним способом, так і за допомогою фарбопульта. Для того щоб шар, що наноситься фарбопультом, був тонким і рівним, потрібно дотримуватися кількох простих правил. По-перше, краскопульт під час фарбування необхідно тримати перпендикулярно стелі. Відстань від нього до стелі повинна бути не більше 70 см.
 
Читати також: