Як легко і правильно нарізати скло

Нарізати скло нескладно. Куди складніше нарізати скло рівно і правильно. Якщо з укручуванням лампочки знайомий практично кожен чоловік, то тут йдеться про трохи складніш справу. І ми вас навчимо нарізати скло правильно.

КРОК 1
ПІСЛЯ МОРОЗА НАГРІЙТЕ СКЛО

Якщо ваше скло зберігалося на морозі, то перш ніж приступити до нарізки, його потрібно занести в тепле приміщення і почекати поки воно прогріється.

КРОК 2
ВІЗЬМІТЬ У РУКИ ФЛОМАСТЕР

Прогріте скло потрібно спочатку покласти на гладку й рівну поверхню, а потім намітити фломастером лінії, по яких ви хочете провести склорізом. Відзначайте лінії так, щоб кромки скла перекривали фальци на 75 відсотків їх висоти. Товщина скла повинна бути такою, щоб між ним і фальцем залишався проміжок в 0,2 сантиметри. Якщо ви будете дотримуватися цих розмірів, то без зусиль і без пошкодження при набуханні деревини від вогкості, вставите скло на місце.

КРОК 3
ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЛІНІЙКУ
{PAGEBREAK}
Відрізуйте скло строго по рейці або лінійці. Немає рейки? Візьміть ізоляційну стрічку. Потрібно починати різання з далекого краю вашого полотна. Один раз, на себе, проведіть склорізом по поверхні. При цьому рівномірно натискайте на скло.

КРОК 4
ДІСТАНЬТЕ З КИШЕНІ СІРНИКИ

Під час нарізки ваше скло повинно видавати ледве чутний потріскуючий звук. Якщо ви працюєте гарним склорізом і робите все правильно, то на ньому залишиться безбарвний ледь помітний слід.

Читати також: Як замінити склопакет, що тріснув?

Перш ніж починати відламувати скло, на обох кінцях підкладіть під нього сірники. Цим ви злегка підніміть лист скла і забезпечите тим самим рівний розлом. Після цього спочатку розташуйте його таким чином, щоб лінія розрізу припала на край столу, а потім розламайте руками.

КРОК 5
ВУЗЬКІ КРОМКИ ЛАМАЙТЕ ПЛОСКОГУБЦЯМИ

Якщо крайки вашого скла досить вузькмй, краще відламайте їх прорізами молоточка склоріза або губками плоскогубців, переконавшись, що на них є гумові ковпачки.

Якщо ваше скло надрізане недостатньо, переверніть його на іншу сторону і постукайте по всій довжині надрізу молоточком.

КРОК 6
ТИСНІТЬ З РІЗНОЮ СИЛОЮ

Працюючи з алмазним склорізом, тисніть на нього трохи слабкіше, ніж на склоріз з твердого сплаву. Якщо надріз у вас не виходить, якийсь час потримайте ролик інструменту в гасі, а потім повторіть нарізання. Якщо ж надріз і цього разу не вийшов, переверніть ваше скло і зробіть надріз вже на зворотному боці. Якщо ви хочете вирізати скло певної форми, підкладіть під нього шаблон. По ньому і треба виконувати розкрій.

КРОК 7
НА АРМОВАНОМУ СКЛІ РОБІТЬ ПОГЛИБЛЕННЯ
{PAGEBREAK}
Нарізаючи армоване скло, спочатку склорізом зробіть надріз по його гладкій поверхні, після цього уздовж надрізу зробіть поглиблення до сітки будь-яким гострим предметом, переверніть скло і розламайте його. Дріт розрізається акуратно.

Тепер ви знайомі з усіма тонкощами нарізки скла. Користуйтеся нашими порадами — і не буде таких завдань, з якими ви не могли б впоратися.