Як замінити склопакет, що тріснув?

Технічний прогрес не стоїть на місці. На зміну вікнам з дерева прийшли нові і сучасні, що відрізняються високою якістю. Пластикові вікна завоювали величезну популярність у населення. Вони володіють прекрасною шумоізоляцією, герметичністю, невибагливі у догляді. Вікна з пластика служать прикрасою квартири або іншого приміщення. Ви назавжди позбавитеся від протягів і вуличного шуму. Вікна вашої квартири будуть завжди чисті і прозорі. Але що робити, якщо ви помітили, що тріснуло скло в склопакеті?

Можна викликати професіоналів, і вони швидко відремонтують ваше вікно. Але можна спробувати самому позбутися тріщини на склопакеті. Для того щоб відремонтувати самому пластикове вікно, треба попередньо дізнатися, як вони виробляються, яка в них конструкція і від чого може з\’явитися тріщина на склопакеті.

Конструкція склопакета
{PAGEBREAK}
Якщо ручка пластикового вікна прийшла в непридатність, тріснула або зламалася, її необхідно замінити.

Конструктивно склопакет виглядає так: два або більше скла і дистанційна рамка з осушувачем, все це скріплюється внутрішнім і зовнішнім герметиком.

Для склопакетів можна використовувати будь-яке скло. Вікна, до яких пред\’являються особливі вимоги, оснащують спеціальними стеклами. Зараз вікна робляться за попереднім замовленням, і ви можете замовити вікно з будь-якого скла.

Не економте на склопакетах. Дешевий може бути підданий запотіванню, як зовні, так зсередини, а це призведе до промерзання вікна, а можливо, до його поломки. Чим товще скло, тим буде міцніше вікно.

Для виготовлення дистанційних рамок в основному використовують оцинковану сталь, алюміній і іноді пластмас. Рамка виготовляється полою усередині і заповнюється осушувачем, який перешкоджає запотіванню вікна. На дистанційній рамці знаходяться незначні дифузні отвори.

Вона добре проводить тепло, а це означає, що всередині склопакета утворюється місток холоду і промерзання стекол виключено.

Осушувачі застосовуються для запобігання запотівання вікон і їх промерзання в холодну пору року.

Найбільш популярні осушувачі — це силікагель і молекулярне сито. Дуже часто вони застосовуються спільно.

Для поліпшення тепла і звукоізоляції пластикових вікон міжскляний простір заповнюється інертними газами. Чим щільніше інертний газ, тим краще звуко — і теплоізоляція склопакета.

Найбільш популярними газами для заповнення міжскляного простору є криптон і аргон. Іноді для заповнення застосовують суміш цих газів.

Однокамерний склопакет складається з двох стекол, двокамерний — з трьох, трьох камерний — з чотирьох і так далі.

Причини виникнення тріщин на склопакетах

{PAGEBREAK}
Якщо ви виявили тріщину на склопакеті, то варто заклеїти її прозорим скотчем і негайно звернутися до фахівців.

Найбільш часто зустрічається причина появи тріщин на пластикових вікнах — механічний вплив на скло:

— Удар важким квітковим горщиком або вазоном, які часто стоять на підвіконнях.
— Попадання в вікно сміття під час сильного вітру та інших природних катаклізмів.
— Надмірне зусилля при закритті / відкритті вікна.
— У результаті внутрішніх пошкоджень скла.

Порушення герметичності призводить до витоку газу, який відповідає за теплоізоляцію вікна. Крім того, це просто негарно. Тому, якщо тріснуло пластикове вікно, його треба терміново замінити або відремонтувати.

Але бувають випадки, коли ви бачите, що скло тріснуло без видимих ​​причин. Насправді, вони є.

Склопакет може лопнути від наступних причин:

— Навмисний удар або тиск.
— Ненавмисне тиск або удар при закритті або відкритті вікна.
— Порушення складання склопакета виробником.
— Неточний замір або неправильне встановлення вікна, яка призвела до порушення його геометрії.
— Зміна тиску і температури зовнішнього середовища.

З першими причинами вам досить все зрозуміло. Розглянемо уважніше останню.

Між скляний простір заповнюється інертними газами або повітрям. Ця конструкція повністю герметизизована. На склопакет діють атмосферні навантаження: тиск і температура, а це призводить до виникнення механічних напруг у склі і виникненню лінзоутворення.

Якщо ваш склопакет виготовлений з тонкого скла і використовувався пластик низької якості, то немає нічого дивного, що ваше скло тріснуло. При лінзоутворенні скло навіть може торкатися один одного в центрі склопакета.

Зазвичай такі тріщини мають форму півмісяця і розташовуються в центрі скла. Це відбувається, якщо виробник зберігає готову продукцію в неопалюваних приміщеннях.

Ремонт вікна
{PAGEBREAK}
Якщо у вас тріснуло скло на пластиковому вікні і вам його треба поміняти, то не обов\’язково вдаватися до послуг професіоналів. Ви самі можете полагодити його.

Вийміть і заміряйте скло, яке тріснуло і купіть нове.

Для ремонту склопакета вам знадобиться мінімальний набір інструментів і обладнання.

— Стамеска.
— Молоток.
— Рукавички.
— Канцелярський ніж.

Надіньте рукавички, щоб не порізати руки. Вставте стамеску між вікном і штапиком, легко постукуючи молотком по стамесці. Зніміть штапик і витягніть тріснуте скло.

Вилучений склопакет акуратно розташуйте на столі, канцелярським ножем розріжте герметик в місці з\’єднання скла з алюмінієвою перегородкою. Зробити це треба дуже акуратно. Ріжемо герметик по всьому периметру, а потім обережно витягаємо тріснуте скло.

Промащуємо алюмінієву перегородку чорним герметиком і залишаємо його сохнути протягом 10:00 годин. Після висихання герметика на місце зіпсованого скла вставляємо нове. Потім слід встановити штапики. На початку встановлюються короткі, потім довгі.

Час ремонту, якщо виключити висихання герметика, дорівнює трьом годинам.

Зняти правильно розміри з зіпсованого скла можна двома способами:

— Перший — демонтувати тріснуте скло і з нього зняти розміри.
— Другий — демонтувати скло і покласти його на заготовку і обвести контур, а потім вирізати скло.

Якщо у вас виникають проблеми з експлуатацією пластикового вікна, обов\’язково зробіть ремонт. Інакше це може привести до поломки вікна.

Якщо ствірка тяжко заходить в отвір вікна і зачіпає її нижню частину, то ця несправність буде вилучена шляхом змащення фурнітури, яка розташовується по периметру віконної ствірки.

Зламані деталі фурнітури підлягають заміні на нові. Нову деталь можна придбати в магазині, який продає віконну фурнітуру.

Деякі рекомендації:

1. Маленькі тріщини на склопакеті можна заклеїти прозорим скотчем.

2. Якщо вікно стало протікати, то цей дефект усувається шляхом регулювання елементів притиску створок, а також установки нового ущільнювача на вікні.

3. Якщо на вікні неправильно встановлені замки і це призвело до порушення герметичності, треба просто поміняти і правильно встановити замки.

4. Щоб у вас якомога рідше виникали ситуації, при яких не можна обійтися без ремонту пластикового вікна, постарайтеся правильно експлуатувати його. Плавно і рівномірно відкривайте і закривайте вікно і намагайтеся не застосовувати фізичну силу.

Всього не можна передбачити, але якщо виникла ситуація, що вимагає ремонту, то до неї підходьте серйозно. Будь-яку поломку можна виправити своїми руками, якщо це не виробничий брак або неправильний монтаж пластикового вікна.

Правильна експлуатація та догляд за вікном, своєчасний невеликий ремонт забезпечить довгі роки експлуатації вікна.