Як прищепити дитині любов до читання?

Більшість звичок закладаються в ранньому дитинстві. У цей період батькам важливо прищепити своїй дитині тільки найкращі та життєво важливі навички. Серед іншого, читання книг, розширить словниковий запас дитини, його мова буде правильною, структурованої і точною. Успішність людини в деякій мірі залежить від здатності красиво і чітко висловлювати свої думки, лаконічно і зрозуміло доносити сказане іншим.

Щоб Ваша дитина стала комунікабельною і заможною людиною необхідно вчити його тримати мову з самого дитинства. Але що ж робити, якщо малюк зовсім не зацікавлений у читанні ?! У такому випадки можна скористатися дієвими і не занадто складними порадами.

Головне вчасно
Чим раніше — тим краще. Маленьку дитину легше захопити у світ книг, ніж підлітка. Для початку читайте малюкові вголос захоплюючі розповіді та казки. Так, дорослішаючи, він зможе не чекати, коли батьки зможуть прочитати, а самостійно читати улюблену казку.

Почніть з себе
Особистим прикладом показуйте дитині як Вам подобається читати, проводьте достатньо часу за книгою. Постарайтеся, щоб у колі спілкування були любителі читати.
{PAGEBREAK}
Продемонструйте, з яким задоволенням та інтересом Ви читаєте книгу, як поспішайте скоріше дізнатися продовження історії. Обговорюйте при дитині прочитані книги, нехай він бачить, що книгу можна з таким же інтересом переказувати, як і будь-який фільм.

Зовнішній вигляд книг
Намагайтеся підбирати літературу в зручному форматі, шрифт повинен бути комфортним для Вашої дитини. Йому повинно бути приємно тримати книгу, зручно читати і дивитися ілюстрації.

Облаштуйте маляті свою бібліотеку
Нехай йому буде хотітися вибирати нові, або переглядати вже прочитані книги. Так у дитини буде мета прочитати ще одну цікаву історію. Можете навіть зробити спеціальну поличку для прочитаних і ще не прочитаних книг.

Додайте там книги не тільки для віку Вашої дитини, а й літературу для більш старших діток. Це буде підігрівати азарт швидше прочитати більш серйозні книги. Не забудьте познайомити дитину і з міською бібліотекою, де можна вибрати будь-яку цікаву книгу і познайомитися з однодумцями.

Дайте дитині можливість самому вибирати книгу
Нав\’язана батьками література навряд чи буде читатися так легко і захоплено, як власноруч обрана за настроєм і бажанням. Ні в якому разі не змушуйте дитину читати обрану Вами книгу.

Читання — не повинно служити покаранням. До цього заняття слід приступати в хорошому настрої і за власним бажанням.

Читайте дитині вголос
Читайте емоційно і з інтонацією. Читайте багато, дуже багато. Відразу ж після цієї сходинки переходьте на наступну.
{PAGEBREAK}
Запишіть розповіді на диктофон
Запишіть кілька улюблених оповідань, історій або казок на диктофон і включайте дитині. При цьому давайте йому стежити за текстом по книзі. Таким чином, Ви навчите дитину уважності, і він сам того не розуміючи, почне читати і стежити за промовою.

Обговорюйте прочитане
Після кожного прочитаного оповідання чи казки обговорюйте історію. Дізнайтеся, що маляті запам\’яталося, що сподобалося, а що ні, дізнайтеся його особисту думку про прочитане, розгляньте ілюстрації. Після бесіди задайте кілька запитань по тексту, що дозволить розвинути пам\’ять і увагу дитини.

Недомовлена ​​історія
Є дуже хороший спосіб, як залучити дитину до читання — це недомовлена ​​історія з книги. Почніть розповідь, захопіть дитини, а на найцікавішому місці зробіть вигляд, що забули продовження.

Такий прийом розвине інтерес дізнатися, чим же все-таки закінчилася Ваша захоплююча розповідь. Або просто, коли будете читати малюкові книгу, завершуйте її на самому хвилюючому моменті. Так дитина захоче відразу дізнатися продовження, а не чекати наступного разу, коли ви будете читати.

Фільми за мотивами книг
Сучасні діти не розуміють, навіщо читати книгу, якщо можна просто подивитися цікавий фільм або мультик. У цьому випадку слід запропонувати дитині прочитати книгу, за якою був знятий його улюблений фільм. Книга виявиться набагато емоційніше фільму. Таким чином, наступного разу дитина вже буде знати, що у фільмі набагато менше і менш емоційно відтворено більшість сюжетів.

Методи захоплення дитини у дивовижний світ книг слід вибирати виходячи з його віку, характеру та індивідуальних здібностей. Дорослішаючи, дитина складніше піддається впливу. Тому батькам на власному прикладі необхідно показувати любов до читання, викликати зацікавленість дитини, при цьому створюючи для нього комфортну атмосферу.