Як змусити дитину робити уроки?

Досить часто батьки стикаються з проблемою поганого навчання дитини. Стає зрозумілим, чому відповідальна і активна дитина абсолютно не бажає виконувати шкільні завдання вдома. Більше того, навіть шкільні заняття він відвідує неохоче. Ця стаття допоможе розібратися в причинах відмови дитини від навчання і підкаже, як навчити школяра самостійно і з повним задоволенням робити уроки.

Небажання вчитися і відвідувати школу може виникати через складні відносин з однолітками або ж викладачами. У такому випадку необхідна тонка психологічна допомога. Проблема обов\’язково повинна бути вирішена. Ну, а якщо в соціальному плані і вдома, і в школі немає проблем, значить, потрібно допомогти дитині зацікавитися у навчанні. Приклавши зусилля, зробити це звичайно можна. Спробуйте використовувати наступні поради і отримаєте натомість хорошу успішність і захопленість дитини.

1. У першу чергу поясніть дитині для чого потрібно виконувати домашнє завдання. Постарайтеся це зробити якомога зрозуміло. Фрази типу «треба добре вчитися, щоб вступити до інституту і знайти хорошу роботу» навряд чи будуть дієвими для дітей ще молодшого шкільного віку. Такі далекі вигоди не зможуть його мотивувати. Нехай спочатку він буде сприймати навчання, як спосіб дізнатися щось нове і розвиватися. Постарайтеся донести йому, навіщо потрібні всі ці знання.
{PAGEBREAK}
2. Дайте дитині можливість самостійно розібратися із завданням. Не потрібно кожну хвилину підходити і питати як успіхи, а тим більше стояти поруч і весь час заглядати в зошит. Це буде відволікати дитину і розсіювати його увагу. Нехай дитина повністю зосередиться на виконанні домашнього завдання.

3. Створіть умови. Під час підготовки уроків, увагу дитини не повинні відволікати сторонні звуки або картини. Надайте йому для такої роботи спеціально обладнаний письмовий стіл і правильне освітлення. І нічого зайвого! Краще, щоб у дитини була своя кімната, в якій він зможе спокійно, без зовнішніх подразників виконати домашнє завдання.

4. Допоможіть дитині правильно розподілити завдання, щоб все вчасно встигнути зробити. Діти не завжди можуть самостійно зорієнтуватися, які уроки потрібно робити першочерговими, а які можна відкласти і зробити пізніше. Контролюйте час у перебігу якої дитина вчить уроки. Не допускайте перевантаження. Інакше дитина може весь день провести за письмовим столом, так і не підготував уроки на завтра.

5. Стежте за часом і обов\’язково робіть короткі перерви. Приблизно кожні 45 хвилин зробіть з дитиною кілька фізичних вправ, розімніть м\’яза. Не забувайте і про гімнастику для зору. Дитячі оченята дуже вразливі, якщо не проконтролювати процес, то через певний час вчитися дитині доведеться вже в окулярах або лінзах.

6. Ніколи не сваріть дитину за погані оцінки. Правильніше з\’ясувати причину такої події. Обережно дізнайтеся, в чому проблема. Може дитина просто не вивчила, а може, не захотів відповідати або взагалі забув про домашнє завдання. І тільки після цього приступайте до вирішення проблеми. Якщо дитина щось цілком не зрозуміла і не змогла вирішити завдання, постарайтеся ще раз розібрати цю тему. Якщо ж просто забула вивчити — навчіть його щораз перевіряти на предмет: чи всі завдання виконані. Запропонуйте йому окремо виписати предмети і згрупувати в тій черговості, в якій необхідно вчити. Нехай зробить це на окремому аркуші і викреслює їх у міру виконання. Це буде, свого роду, гра для дитини і ні про яке завдання він не забуде.
{PAGEBREAK}
7. Не забувайте перевіряти уроки. Причому робити це потрібно спільно з дитиною. Проявіть інтерес, попитайте, нехай дитя ще раз розповість, про що читав, що вирішував. Так Ви покажете, що навчання це цікаво і додатково повторите домашнє завдання.

8. Ніколи не вчіть уроки за дитину, так Ви відіб\’єте всі його бажання вчитися. Той факт, що у нього погано виходить, а Вам так легко даються його завдання, явно зіграє не найкращу роль. Це лише відверне його від занять. Краще навпаки, зробіть вигляд, що це Ви чогось не зрозуміли і не знали. Малюк, розповідаючи Вам, відчує, як важливо щось знати і як цікаво ділитися знаннями.

9. Намагайтеся скласти індивідуальний режим дня для дитини і дотримуватися його. Зробіть це красиво. Разом напишіть погодинно заняття дитини на красивому аркуші і повісьте у нього в спальні. Спочатку малюк підбігатиме, і кожен раз підглядатиме, чим займатися згідно з режимом, а в майбутньому такий ритм просто стане ритмом його життя.

У кожному разі позитивний настрій і Ваша підтримка рано чи пізно змінять думку дитини про навчання і навчать правильно розподіляти свій час. Ваші старання і увага обов\’язково принесуть свої плоди. Адже так приємно відпочити після добре виконаної роботи.