Як розвивати пам\’ять?

Забувши в черговий раз про щось важливоме (і не дуже), ми часто скаржимося на те, що це голова з діркою. При перевантаженості сучасного світу інформацією це й не дивно, але це не означає, що тренувати і розвивати пам\’ять не потрібно. Ще як потрібно і для цього існує багато способів.

Читання
Читати потрібно регулярно, хоча б по півгодини в день. Це не тільки розширює кругозір, але і змусить працювати мозок — адже йому потрібно буде засвоювати нові знання. Звичайно, книги потрібно вибирати інформативні та захоплюючі, а не примітивне чтиво в стилі «він її хотів, а вона його відкидала» і так на 300 сторінок.

Жанри літератури також повинні варіюватися — сьогодні науково-популярна, завтра технічна, а післязавтра пригодницька.

Пишіть
Шпаргалки в школі вчителями не віталися, але завдяки їм запам\’ятовувалася хоча б частина потрібної інформації. Пояснюється це зв\’язком пам\’яті і дрібної моторики: написали — запам\’ятали.
{PAGEBREAK}

Цей спосіб діє навіть віртуально — імена людей, які ніяк не виходить запам\’ятати, можна написати пальцем у них на лобі: уявна дія і непомітний рух пальцем працюють дуже ефективно.

Повторення
Подивилися фільм, прочитали книгу — через деякий час поверніться подумки до сюжету, намагайтеся згадати імена персонажів. Освіжіть спогади, зробіть нові висновки, розкажіть про те, що дізналися друзям або родичам.

Сон — усьому голова
Прийшов час сну — забувайте про все і вирушайте в царство Морфея. Телевізор і ноутбук нікуди за ніч не подінуться, а сон створить чудеса, не тільки поліпшивши пам\’ять, але і зовнішній вигляд.

Геть рутину
Якщо всі дії у вашому житті відбуваються по замкнутому колу і «на автоматі» — зупиніться і щось змініть. Навіть зміна маршруту, по якому ви йдете в офіс, здатна вплинути на пам\’ять — адже доведеться запам\’ятати нові вулиці, щоб не заблукати.

Обходьтеся без калькулятора
Багато з нас настільки звикли користуватися калькулятором, що іноді навіть 2 + 2 скласти подумки не можуть. Відмовтеся від нього, оперуючи простими цифрами, згадайте таблицю множення. Результат буде негайним.
{PAGEBREAK}
Вивчайте іноземні мови
У сучасному світі без них не обійтися. І не потрібно говорити, що до мов здібностей немає. Є! А от бажання може не бути, але це не відмовка. Не можете осилити французьку, німецьку чи турецьку — повторюйте рідний, розширюйте словниковий запас.

Кожен день запам\’ятовуйте хоча б три-чотири нових слова з енциклопедичних словників. Це і пам\’ять зробить краще, і дозволить не червоніти в колі ерудитів, шкодуючи, що під рукою немає довідника.

Нове хобі розширять горизонти
Виберете для себе нове захоплення і змусьте мозок працювати по повній програмі, аналізуючи і запам\’ятовуючи нову інформацію. І для вас цікаве заняття, і для пам\’яті додаткова зарядка.

Не зубріть, а усвідомлено запам\’ятовуйте
Якщо нова інформація ставить у глухий кут невідомими термінами, що не зубрить її, а постарайтеся зрозуміти значення кожного незрозумілого слова. Це займе більше часу, зате в голові отримана інформація залишиться надовго.

Цілеспрямованість, регулярність і вдумливість — найкращі друзі пам\’яті. Працюйте над собою!