Як облаштувати вентиляцію кухні

Чого тільки не роблять на кухні! І смажать, і варять, і випікають, і багато іншого … Зрозуміло, там збирається ціла маса запахів. І вентиляційне обладнання, що усуває їх — необхідний атрибут кожної кухні.

КРОК 1
РОБІТЬ ВІКНА З КВАТИРКОЮ

Пам\’ятайте про те, що на кухні вікно повинно бути з фрамугою або кватиркою. Не менш потрібна і вентиляція з каналом, що відводить, а також установкою вентиляційного пристрою у вигляді віконного вентилятора або диска, або вентиляційної решітки.

КРОК 2
КУПІТЬ ВИТЯЖНУ ШАФУ

У сучасних наборах кухонних меблів обов\’язково присутня витяжна шафа. Витяжка вловлює гаряче повітря, і не дає йому розповсюджуватися по кухні, позбавляючи її від ароматів їжі. У саму витяжки вбудовані фільтри для запахів і жирів, безшумний вентилятор, пристрої керування й лампа підсвічування.

КРОК 3
ЗРОБІТЬ ВИТЯЖКУ САМІ

{PAGEBREAK}
Як не дивно, витяжку цілком можливо зробити і самостійно вдома. У найпростішому варіанті це жерстяний короб, який розміщується над плитою і виводить по трубах нагріте повітря в отвір в стіні, якщо мова йде про індивідуальний будинок, або у вентиляцію, якщо мова йде про квартиру.

КРОК 4
ВИБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНУ ВИСОТУ

Пам\’ятайте про те, що витяжка повинна знаходитися на висоті приблизно 90 см над газовою плитою, або ж 60 см — над електричною.

Читати також: Як поставити скляний фартух на кухню

КРОК 5
ВИЗНАЧТЕСЬ МІЖ КРУГОВОЮ І СКРІЗНОЮ СИСТЕМОЮ РОБОТИ ВИТЯЖКИ

Витяжка може працювати за двома системами — круговою і наскрізною. Друга більш зручна — по ній витяжна шафа або встановлюється на стіні з отвором для викиду повітря, або пов\’язана з вентиляційним каналом. З круговою системою все інакше. У цьому випадку повітря підіймається від включеної плити, всмоктується вентилятором витяжної шафи, проганяється спочатку через фільтр для жирів (де залишаються його частки), потім через фільтр, який перероблює дим і запахи, і в очищеному вигляді повертається на кухню. Основний недолік кругової системи в тому, що, не дивлячись на очищення повітря, він не зменшує підвищену температуру.

КРОК 6
ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЗАМІННІ ФІЛЬТРИ

Щоб вловлювати жир, застосовуйте одноразові паперові фільтри або змінні фільтри товщиною 5мм — 1 см із синтетичної губки. Активоване вугілля служить фільтром для поглинання запахів, однак його потрібно час від часу міняти.

Хочете ходити на кухню і не задихатися? Це цілком можливо. Залиште димову завісу для нічних клубів. Поставте витяжку — і дихайте легко!