Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Для того щоб садівникам було легше справлятися зі складними роботами на ділянці, створено безліч різної техніки для саду. Наприклад, можна не мати аератора, досить купити граблі. Тример замінить звичайну косу, електропила — ножівку. Але неможливо вручну перемелювати гілки і рослини. Для цього знадобиться спеціальна техніка, яка називається садовий подрібнювач. І сьогодні мати цю техніку на ділянці – це не розкіш, а необхідність.

Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Принцип роботи подрібнювача гілок

Тепер, щоб не спалювати гілки, траву, листя, досить поставити машинку, яка переробить сміття на мульчу. Працює подрібнювач за принципом величезної м\’ясорубки. Всі вироблені пристрою особливою конструкцією не відрізняються. Різниця полягає тільки в потужності двигуна та різновиді ріжучого елемента.

Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Що потрібно знати для правильного вибору садового подрібнювача

Щоб купити дачну техніку, яка буде служити довго і якісно, необхідно визначитися з тим, які ж роботи належить виконувати подрібнювачем. Щоб не помилитися у виборі, фахівці рекомендують звернути увагу на кілька питань, про які ми сьогодні розповімо.

Перше питання – характеристика саду. Тут потрібно знати, доведеться переробляти гілки плодових або хвойних дерев. Адже від цього вибирається та чи інша машина. Сміття, що утворюється при переробці гілок і трави можна використовувати як добриво, мульчу, і навіть на перегній.

Потужність подрібнювачів

Щоб отримувати мульчу, знадобляться потужні пристрої. Як правило, це бензинові установки, де є потужні ножі для переробки великих гілок. Достатньо буде для будинку потужності подрібнювача у 7 кінських сил. Мінімальна потужність вироблених пристроїв становить 1,5 кіловата. Максимальна потужність – 9 кіловат. Потрібно розуміти, чим більше продуктивність техніки, тим вона важча.

Площа ділянки може підказати, який обсяг сміття доведеться переробляти подрібнювачем. Очевидно, що для великої ділянки потрібно мати потужний подрібнювач. Перероблене сміття потрібно кудись збирати. Спочатку він накопичується в спеціальному мішку. Вибирайте моделі, де його обсяг дорівнює 50-60 літрів. Так буде легше справлятися з роботою.

Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Тип двигуна

Сьогодні можна придбати як бензиновий, так і електричний подрібнювач. Однак електротехніка вимагає постійної наявності джерела живлення. Якщо на ділянці немає електрики, то потрібно купувати бензиновий подрібнювач. Перевага електротехніки полягає в тому, що не потрібно витрачати кошти на дороге паливо. Крім того, електричний подрібнювач не шумить при роботі на відміну від бензинової техніки.

Ріжучий елемент

Подрібнювачі оснащені одним з трьох видів різальних елементів.

Це може бути:

— ножова,
— фрезерна,
— гвинтові установка.

Чим важче сміття, тим надійніше повинні бути ножі. В ножовий системі є декілька ножів, які виконані з твердих сплавів. Ця техніка дає можливість позбавлятися від трави, листя, молодих пагонів. Ось тільки гілки перемелювати не можна. коштує ножовий подрібнювач не дорого.

Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Гвинтова система – це аналог м\’ясорубки. Відходи проходять через бункер, переробляються гвинтами.

Набагато надійніше виглядають фрезерні подрібнювачі. Тут можна переробляти будь-яке сміття, а фрези не потрібно часто точити. Примітно, що в таких пристроях є система реверсу. Так, можна включити цей режим і сміття повторно перетвориться на ще менші частки. Недоліком є маса пристрою. Але для зручності транспортування передбачені спеціальні колеса.

Як правильно підібрати подрібнювач садовий для дачі

Відгуки власників

Важливим фактором у процесі вибору садового подрібнювача є відгуки власників цієї садової техніки. Багато дачників вже мають той чи інший вид садових подрібнювачів і часто діляться досвідом і обговорюють переваги і недоліки використовуваних садових подрібнювачів. Більш правдиві відгуки можна прочитати на тематичних сайтах, форумах по садівництву.

Сьогодні можна знайти і купити будь-яку садову техніку, яка впорається з вашим завданням легко. Щоб не переплачувати при купівлі, необхідно правильно вибирати пристрої в залежності від наявних робіт на дачній ділянці.