Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Кожен дачник прагне оформити свою дачну ділянку як можна цікавіше. Сьогодні для цього існує безліч способів, одним з яких є установка штучного ставка. Така конструкція ідеально впишеться в ландшафтний дизайн території, створить атмосферу затишку і спокою. Рослини для ставка, фото та назви яких представлені на нашому сайті www.dausovet.com, допоможуть облагородити ділянку.

Що краще посадити біля води і як це правильно зробити?

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Рослини для ставка – критерії вибору

Насамперед, зазначимо, що рослини для водойма модно умовно поділити на види:

— Плаваючі на воді. Такі рослини – ідеальне рішення, як для маленьких, так і для значних водойм. До них відноситься: турча, ряска і пухирчатка.
— Глибоководні. Найбільш затребувані в глибоких ставках, оскільки виростають з дна і можуть досягати в довжину великих розмірів.
— Для дрібних водойм. Якщо ваш ставок неглибокий, тоді можна посадити частуху, сусак, калюжницю і єжеголовник.
— Прибережні. Їх дозволено садити біля будь-якого дачного водойма або ставка. До них відноситься: чистяк сибірський, осока роздута, вербейник, василисник та інші рослини.

Фахівці рекомендують поєднувати відразу кілька видів рослин для досягнення естетичного результату. Звичайно, важливою умовою є глибина, оскільки саме від її величини залежить вибір рослинності. У випадку, коли у вас великий ставок або водоймище, ви завжди можете вибрати і посадити велику різноманітність рослин. Давайте тепер розглянемо найбільш затребувані види водяних культур.

Популярні види рослин для ставка

Василисник. Являє собою невелику рослину, яка легко переносить несприятливий клімат і різкі зміни температур. У випадку, коли на ділянці піднімається сильний вітер, василисник необхідно прив\’язати до опори. Вражає також цвітінням, що починається на початку літа. Що стосується догляду, то він зовсім нескладний: періодична обрізка і внесення добрив.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Вербейник. Дуже практична, швидкоросла і невибаглива рослина. Відноситься до сімейства багаторічників. Її головна перевага – красиві, яскраво жовті квіточки, якими буде усіяний весь ваш ставок. Його можна посадити лише в неглибокому дачному водоймі, оскільки висота його стебел не перевищує 40 см.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Єжеголовник. Досить незвичайна, але дуже цікава рослина. Має дві категорії квіток – жіночий і чоловічий, тому запилюється саме, не потребуючи допомоги бджіл. Цвітіння починається в літній період і продовжується до початку осені. У цей період, єжеголовник трохи піднімаються над водою. Особливого догляду не потрібно, рослина не примхлива до змісту грунту і води.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Калюжниця. Одна з небагатьох рослин, яка починає цвісти вже на початку весняного періоду. Радує високою, зеленої зеленню і яскравими квітками. Що стосується умов вирощування, то вони полягають у наявності деякого шару мулу і води. Якщо вологи не буде, його потрібно регулярно поливати, інакше воно загине. Розмножується за допомогою ділення куща.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Частуха. Красива, елегантна рослина, ідеально підходить для посадки на березі або ж у самому водоймі. У липні починає цвісти, радуючи своїми ніжно – рожевими, ароматними квітками. Невибаглива у догляді. Єдине, про що важливо пам\’ятати про отруйність частухи, тому не рекомендується чіпати її голими руками.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Турча. Плаваюча, бескоренева рослина. Для її розвитку і росту не потрібно нічого робити – пустити на воду і милуватися цвітінням. Добре переносить холод і спеку. Стане відмінною прикрасою будь-якого ставка.

Які рослини краще посадити біля штучного ставка

Отже, рослини для ставка, фото та назви яких представлені на нашому сайті, під силу виростити всім, навіть початківцям дачникам. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам облагородити свою територію і насолоджуватися плодами своїх рук.