Догляд за басейном на дачі: інструкція для самостійного догляду

Кожен з нас мріє мати на дачі таку водну споруду, як басейн. Якщо його побудувати правильно, то кожен день в теплу пору можна насолоджуватися водними процедурами.

Однак необхідно не забувати про те, що догляд за басейном на дачі – це обов\’язкова міра. Якщо вам не хочеться самому займатися обслуговуванням басейну, то можна просто звернутися за допомогою до фахівців, які будуть регулярно стежити за станом води в басейні. Запорука комфорту при водних процедурах – правильний догляд за дачним басейном. Щоб вода завжди була кришталево чистою, потрібно правильно застосовувати різне обладнання та хімічні засоби для чищення басейну.

Догляд за басейном на дачі: інструкція для самостійного догляду

Варто відзначити, що професіонали, які обслуговують басейн, можуть не тільки виконувати всю роботу за вас, але і нададуть консультації з приводу самостійного догляду за дачним басейном. Буде розроблена спеціальна інструкція, якої треба чітко додержуватись.

Вода в басейні повинна не тільки мати чистий вигляд, але і бути безпечною. Це означає, що у воді постійно є органічні і неорганічні речовини, від яких треба позбавлятися. Приблизно 15 хвилин на тиждень догляду за басейном на дачі дозволять утримувати воду в чистоті. Необхідно використовувати спеціальні хімічні речовини, які усувають не тільки забруднення, але і пом\’якшують воду, нормалізують рівень кислотності і так далі.

В басейн можуть потрапляти великі частинки сміття, наприклад, листя. Їх легко збирати з фільтруючих елементів. Якщо ви хочете, щоб насос якісно циркулював воду, необхідно своєчасно чистити фільтри. Робота насоса з фільтром повинна бути забезпечена не менше ніж 7 годин на день.

Догляд за басейном на дачі: інструкція для самостійного догляду

Якщо у вашому басейні встановлений пісочний фільтр, то його чистку потрібно проводити щотижня. Інші види фільтрів потрібно обслуговувати тоді, коли це вимагає інструкція.
Для очищення води в басейні використовують дезінфікуючі засоби, речовини, які знижують або підвищують рівень кислотності, і так далі. Догляд за басейном на дачі з допомогою хімічних засобів не викликає труднощів. За допомогою хімії знищують будь-які види грибків і органічних речовин.

Останнім часом активно почали використовувати кисень для чищення води в дачних водоймах. Перевага полягає в тому, що речовина на відміну від хлору, не завдає шкоди здоров\’ю людини, не утворює ні піни, ні запаху. Раз на тиждень визначається рівень кислотності. Визначити цей показник можна в будь-який час за допомогою спеціальних приладів.

Оптимальний рівень кислотності у воді – 7-7,5. Якщо є відхилення, то треба додати спеціальні речовини, які виправлять ситуацію. Препарати, які вбивають органіку, здатні запобігти утворенню в басейні на дачі водоростей. Відразу ж, як тільки наповнюється вода, потрібно вносити дані засоби у воду.

Догляд за басейном на дачі проводиться з допомогою хімії. Не важливо, який у вас басейн: у сауні, надувний або збірний. Тим не менш, каркасний і надувний басейн вимагають особливого догляду.
 
 

Догляд за каркасним та надувним басейнами

Так, каркасний басейн обслуговується по наступній інструкції. Фільтр, як правило, вже є в комплекті. Його потрібно тільки встановити або купити у разі відсутності. Сачком знімається все сміття, яке може потрапляти у воду басейну на дачі. Також є недорогі водні «пилососи»:

Воду в басейні потрібно обов\’язково знезаражувати. Спеціальні хімічні засоби роблять воду чистою, безпечною для здоров\’я людини. Є спеціальні таблетки, які запобігають появі цвітіння у воді і перешкоджають розмноженню шкідливих бактерій, наприклад, з цією метою використовують пергідроль.

З часом на дні і на стінах басейну утворюється наліт. Його видаляють спеціальними щітками, причому воду не обов\’язково зливати з ємності. Всі перераховані вище методи і рекомендації дозволяють підтримувати каркасний басейн в ідеальному стані.

Куди простіше доглядати за надувним басейном на дачі. Не потрібно використовувати хімію, пилососи, щітки і так далі. Крім того, вам не доведеться витрачати багато часу на хімію.

Перш ніж наповнити надувний басейн водою, доведеться обробити його поверхню спеціальними знезаражувальними засобами. Рекомендується протягом тижня хоча б раз міняти воду в резервуарі і проводити чистку. Переваги надувного басейну очевидні. Так як ви не використовуєте хімію, то воду можна не зливати, а розумно використовувати рослини. Вода йде на полив присадибної ділянки та городу.