Перекис водню для догляду за басейном на дачі

Сьогодні, перш ніж встановити басейн на дачі своїми руками, необхідно заздалегідь потурбуватися про те, як його чистити і доглядати за ним. Як правило, очищення басейну складається з трьох етапів:

перший етап – це видалення крупного сміття,
другий етап – це безпосереднє фільтрування води,
третій етап — дезінфекція.

Догляд за басейном на дачі в першому випадку мається на увазі використання щіток, спеціальних пилососів, з допомогою яких можна видалити видимі забруднення.

Можна купити спеціальну фільтруючу установку, яка дозволить видаляти сміття з басейну автоматично. В якості миючого елемента в таких установках використовується фільтр: вугільний, пісочний і так далі. У третьому випадку для очищення води використовують різні хімічні сполуки, наприклад, перекис водню. Сьогодні ми докладно поговоримо про те, як чистити басейн з допомогою пероксиду водню.

Перекис водню для догляду за басейном на дачі

Перекис водню для догляду за басейном на дачі

Перекис водню для басейну: як і навіщо використовують

Вода у приватному чи громадському басейні повинна володіти бездоганною якістю. Для цього необхідно виконувати комплекс гігієнічних і санітарних заходів. Пам\’ятайте, що органіка з басейну механічними способами чищення не видаляється. У будь-якому випадку необхідно використовувати хімію. Як безпечний варіант — використовуються окислювачі. Органіка випадає в осад, який легко збирати.

У воді в будь-якому випадку є бактерії. Для їх дезактивації використовуються спеціальні речовини, які продаються для чищення басейнів. Тому якщо в басейні постійно купаються люди, значить, бактерії теж там є. Їх потрібно своєчасно знешкоджувати, щоб здоров\’я людей які купаються не піддавалося небезпеці.

В той же час засоби для догляду за басейном повинні бути такими, щоб не шкодити ні організму людини, ні обладнанню об\’єкта. І ще одне правило: вартість всіх миючих і дезінфікуючих засобів повинна бути помірною.

Очищення басейну перекисом водню

Сьогодні великою популярністю для чищення басейну користується перекис водню. Ця суміш має просту хімічну формулу – два атоми кисню і два атоми водню. Рідина має металевий присмак, кольору немає. У воді, спирті, етанолі перекис розчиняється в необмеженій кількості. Крім того, перекис – це вже чудовий розчинник. Перекис також використовується як відновник.

Перекис знайшла своє застосування не тільки в побуті, але і в промисловості завдяки унікальним властивостям. Речовина використовується як відбілювач, а також для виробництва паперу. В ракетному паливі перекис водню використовується як окислювач.

Медицина широко застосовує перекис. Зокрема розчин використовується для обробки ран як антисептик. Коли ми говоримо про догляд за басейном, то перекис водню тут застосовується як окислювач. Тут властивості засновані на кисню, який міститься в речовині. На відміну від хлору, перекис не використовується в громадських басейнах, так як її дія не тривала. Натомість у приватних басейнах можна відмовитися від використання хлору.

Дозування пергідролю розраховують, виходячи з обсягу дачного басейну. Найчастіше перекис водню використовується медичний 30-40% для очищення води в басейні, і на 1 метр кубічний води потрібно 700 мл пергідролю. При серйозних забрудненнях, дозування потрібно збільшити.

Де купити перекис для басейнів

Можна дістати необмежену кількість кисневих сполук. Перекис продається у вигляді гранул або таблеток а для дачних водойм — в ємностях побільше і в рідкому вигляді. Купити її можна в невеликих кількостях — в аптеці, для великих басейнів — у спеціалізованих магазинах.

З допомогою каталізаторів рівень кислотності у воді басейну знижується. Крім того, часто з перекисом водню використовують срібло для очищення води в басейні.

Тим не менш, при використанні перекису в басейні як очисника, у воді збільшується вміст різних сполук. Встановлено, що стовідсоткове очищення води в басейні провести неможливо без хімічних речовин, якщо тільки не злити воду повністю. Зараз існує у продажу безліч засобів для догляду за басейном. Кожен власник об\’єкта сам визначає, що купити, адже ціни і дія препаратів різні.