Твердопаливні котли, види і принцип роботи

Сьогодні в селищах без газу, приватних будинках і дачах, для опалення будинків використовують котли на твердому паливі. Це обладнання для опалення житла можуть використовувати ті люди, які проживають в містах з газом. І дивуватися цьому не варто. Адже твердопаливні котли чудово справляються з обігрівом приміщення. Крім того, це обладнання значно економить гроші. Котли, що працюють на твердому паливі ще, утилізують відходи виробництва. Тому дуже часто опалення подібного виду встановлюється на різних підприємствах з обробки деревини.

Твердопаливні котли, види і принцип роботи

Види твердопаливних котлів опалення для приватного будинку

Сучасні котли, що працюють на твердому паливі виробляються із сталі або чавуну. Але варто зауважити, що всі ці агрегати можуть мати як свої плюси так і мінуси. Наприклад, котел, створений з чавуну досить довго, нагрівається і при цьому довго зберігає тепло. Однак у чавунного котла може розтріснутися корпус. Тому в таких установках необхідно підтримувати рівномірну температуру.

Котли зі сталі володіють також своїми недоліками і достоїнствами. Отже, сталеві установки для обігріву будинку схильні до корозії. І щоб котел із сталі прослужив довгий час, треба вибрати агрегат, який має товстий сталевий шар. Під час покупки необхідно звернути увагу на зварні шви. Адже саме вони найбільше страждають від корозії.

Твердопаливні котли, види і принцип роботи

Твердопаливні котли та їх плюси і мінуси

Самим важливим плюсом подібного обладнання для опалення будинку є — автономність. Котел такого виду працює від дров та вугілля. Тому це обладнання допоможе кожному заощадити значну суму грошей на обігріві будинку або підприємства в зимовий час.

Твердопаливні котли, види і принцип роботи

Як працюють котли на твердому паливі

Незважаючи на те, що твердопаливні котли мають багато плюсів вони володіють і деякими недоліками. Отже, головним недоліком вважається те, що ці пристрої залежать від якості самого палива. Дійсно, нові установки, які випускають сучасні фабрики досить примхливі. Тому для їх безперебійної роботи потрібно обов\’язково вибирати лише високоякісну деревину або якісне вугілля. В даний час найпопулярнішими котлами вважаються установки, що мають вертикальну подачу. Власники подібного обладнання стверджують, що така конструкція дозволяє вугіллю довше горіти і виділяти тривалий час багато тепла.

Для обігріву житла або підприємства необхідно купувати тільки професійні установки. А ось саморобні або перероблені агрегати брати не потрібно. Адже дуже часто подібні пристрої небезпечні у використанні. Крім цього, в експлуатації вони можуть показати не найкращі технічні характеристики.

Твердопаливні котли для обігріву приватних будинків і підприємств сьогодні представлені для покупця в великому асортименті. У величезній кількості подібного обладнання є доступні і дорогі варіанти. Як правило, дешеві установки випускають кустарні компанії.

Однак для тривалої експлуатації треба купувати агрегати, які зробили відомі компанії. Адже тільки в такому випадку можна придбати професійну установку. А якщо виникнуть якісь проблеми, то такий агрегат можна буде відправити в ремонт або провести його заміну.