Кредитні картки

Кредитні карти вже давно є однією з найбільш популярних різновидів споживчого кредитування. Такого виду кредити видаються в основному для здійснення покупок, відпочинку або інших цілей.

У більшості банків для оформлення кредитної картки не вимагаються документи, які підтверджують ваші доходи. При цьому кредит видається на строк, що не перевищує дію карти. Такий кредит зазвичай погашається постійними щомісячними платежами. У суму платежу включається оплата позикової заборгованості, а також оплата відсотків за кредит. В основному щомісячні платежі ділять на рівні суми.

Читати також:
Картковий кредит
Овердрафт — банківський мікрокредит

Зараз більшість кредитних карт, що випускаються майже у всіх банках країни, мають пільговий період кредитування. Під цим періодом мається на увазі термін, протягом якого користувач кредитної картки використовує кредитні кошти без оплати тих відсотків, які накопичуються при використанні карти, але за умови повного погашення всіх використаних кредитних коштів до того, як закінчиться термін пільгового періоду.

Будь-які комерційні банки випускають банківські пластикові картки, на які банк відкриває рахунки, після чого надає розрахунково-касові послуги для обслуговування клієнтів, які можуть здійснювати грошові операції за допомогою даних карт.

Кредитні карти дуже зручні в застосуванні. Вони можуть стати в нагоді для оплати будь-якої покупки або послуги. Власники кредитних карт часто отримують спеціальні знижки і бонуси від партнерів банку, а також беруть участь у різних святкових розіграшах цінних призів. При перетині кордону гроші з кредитної картки не потрібно заносити в декларацію, а вже за кордоном не потрібно думати, де б обміняти валюту, конвертація грошових коштів відбувається автоматично.

Кредитна картка забезпечить вам цілодобовий доступ до вашого рахунку. Вона дає можливість для швидкого переказу грошей з однієї країни в іншу.

Є кілька видів кредитних карт: внутрішньобанківські, розрахункові, кредитні, міжнародні і т.д. Внутрішньобанківськими картами можна виконувати операції з грошовими коштами тільки у філіях того банку, який вам видав карту. Розрахунковими кредитними картами можна оплачувати будь-які покупки або послуги. Спеціальні кредитні картки використовують для оплати кредитів, іпотек і т.д. Міжнародними є карти Visa, MasterCard. Їх використовують у міжнародних системах.