Овердрафт — банківський мікрокредит

Є такі люди, які не можуть контролювати всі свої витрати. Практично будь-хто стикався з проблемою, коли грошові кошти закінчуються ще до отримання чергової зарплати.

У таких випадках часто доводиться звертатися за допомогою до родичів або друзів, щоб зайняти невелику суму грошей на короткий час. Але набагато зручніше інший спосіб розв\’язання тимчасових фінансових проблем. Цим способом є не що інше, як банківський мікрокредит, який ще називають овердрафт.

Овердрафт — це форма кредитування, яка дозволить вам витрачати грошові кошти, які перевищують вже наявний залишок на рахунку.

Овердрафт є одним з найпростіших нецільових банківських кредитів, який видається на короткий термін. Але яка ж різниця між звичайним споживчим кредитом й овердрафтом?

При овердрафт банк встановлює певний ліміт для кожного клієнта. Розмір ліміту не перевищує розмір середньомісячної зарплати і визначається кредитним спеціалістом за спеціальною методикою оцінки кредитних ризиків. Овердрафт часто оформляється на кредитні карти, на які перераховується заробітна плата.

При оформленні договору на овердрафт на кредитній карті створюється дебетове сальдо або від\’ємний залишок.

Овердрафт оформляють у такій же валюті, що і рахунок банківської карти.

Зазвичай для юридичних осіб овердрафт встановлюється банком строком до одного року, але з можливістю продовження, це частина договору залежить від надійності і оплачуваності юридичної особи.

Погашення кредиту овердрафт відбувається наступним чином: всі грошові кошти, які надходять на рахунок позичальника, відразу списуються на оплату овердрафту, поки не буде погашена вся заборгованість.

Є також і авансовий овердрафт. Тобто, якщо для покупки або оплати чого-небудь у вас на рахунку недостатньо коштів, банк може вам зайняти певну суму.

Технічний овердрафт — банк надає клієнту для платежів, які оформлені на його рахунок, без урахування фінансового становища. Це можуть бути купівля або продаж валюти на біржі, повернення депозиту або інші гарантовані надходження, які відображаються на рахунку у позичальника.