Як захистити підвал від вогкості?

На сьогоднішній день більшість людей мають підвали для зберігання запасів вин, продуктів та інших запасів. Але існує така ситуація, яка не приносить радості — це вогкість. Щоб запаси не псувалися, і підвал залишався в сухому вигляді, існують методи боротьби з непотрібною вологою.

Найчастіше підвальні приміщення контактують з грунтом, а, як відомо грунт містить вологу, яка проникає крізь стіни підвалу, утворюючи при цьому вогкість. Щоб уникнути цієї неприємності, необхідно обшити стіни і підлогу водоізоляціонним матеріалом. Подібну сировину можна придбати в магазинах для будівельних матеріалів, але потрібно звернути увагу на те, що такого роду матеріали коштують не дешево.

Читати також:
Як правильно заморозити продукти на зиму

Таким же чином можна застосувати часто використовувані матеріали, наприклад, на стіни і підлогу використовувати руберойд або штучну плівку. Для захисту стін від пошкоджень можна застосувати техніку кладки цегли на ребро, а на підлоги покласти дошки або покрити цементним розчином. Зовнішню сторону стіни обробити спеціально призначеним розчином. Для підлог з землі, в першу чергу необхідно засипати шаром піску або щебеню, а потім зацементувати, кути що утворилися на стику стін і підлозі краще злегка закруглити.

В іншому варіанті для обшивки стін і підлоги, можна застосувати дерев\’яні дошки. Для цього, дерев\’яні бруски прибивають до плівкі, горизонтально розташовуючи один від одного на 70 см. Посередині швів, необхідно зробити наскрізні отвори на відстані 80 см один від одного, в які будуть забиватися пробки. На основу підлги горизонтально розташовують бруси або колоди, а потім до них прибивають дошки. Якщо в підвалі стіни цегляні, то підлогу можна зробити дерев\’яною і навпаки. Така ізоляція захистить підвальне приміщення від вогкості, а значить, що ваші стелажі з продуктами не постраждають від іржі і корозії.

Під час реконструкції підвалу, потрібно прийняти до уваги кілька важливих моментів. У підвалі при зберіганні овочів, вищеописаний захист не підійде, тому що зберігання овочів вимагають допустиму вологість. Ну а якщо в підвальному приміщенні скупчуються грунтові води, то така ізоляція позитивного результату не принесе, в цьому випадку необхідно використовувати більш дорогі матеріали.

Отже, для захисту від вогкості існує багато варіантів, одні з них є дорогими, інші з мінімальними витратами. В основному більшу частину підвалів можна позбавити від сирго середовища вищеописаними способами, але перш ніж взятися за цю роботу, ретельно вивчіть ваш підвал і зробіть відповідні висновки.