Як правильно заморозити продукти на зиму

Перед заморожуванням продукти (будь то овочі, фрукти, гриби або зелень) потрібно ретельно перебрати, вимити, висушити.

Овочі найкраще заморожувати невеликими порціями, щоб не доводилося розморожувати і заморожувати їх кілька разів. Від цього смакові і зовнішні властивості втрачаються. Для збереження смаку овочів їх можна ненадовго опустити в киплячу воду (бланшувати). Цей прийом допоможе захистити овочі від небажаних змін при низьких температурах.

Читати також:
Як вибрати авокадо?

Фрукти і ягоди можна заморожувати як розсипом (для цього вимиті сухі плоди помістіть в розкладеному вигляді на кілька годин в морозилку, а після зсипте в упаковку для заморозки), так і відразу в контейнері або пакеті. Фрукти і ягоди краще не розморожувати, а відразу використовувати у приготуванні.

Зелень можна поміщати в морозильну камеру як цілком, так і подрібнену і розфасовану по невеликих контейнерів. Також можна покласти у формочки для льоду і залити водою.

М\’ясо варто розділити на порції і заморозити в герметичному контейнері, попередньо позбувшись повітря.

Правильна упаковка — запорука довгого зберігання продуктів. Якщо продукти з магазину в упаковці, то краще всього цю упаковку змінити. Підійде міцний повітро-і водонепроникний поліетиленовий пакет. Загортати можна і в товсту фольгу. Тонку не використовуйте — в морозильній камері вона стає ламкою. Також можна зберігати і заморожувати продукти в пластикових баночках і коробочках, що залишилися від десертів, йогуртів і тому подібного. А от у контейнерах з металу і скла заморожувати не варто, ці матеріали деформуються при низьких температурах.

Щоб не забути, що і коли ви заморожували, залишайте на контейнерах записки. Можна використовувати спеціальні лейбли для морозилки або будь-які паперові наклейки, на яких можна робити записи. Позначки робіть незмивним маркером, звичайні ручки та фломастери з часом блякнуть або змащуються. Варто підписувати заготовки ще й тому, що в замороженому стані продукти виглядають інакше, ніж у свіжому. І досить просто забути і переплутати їх.