Солоний сніговик своїми руками з тіста

Кожен батько знає, як його дитина любить возитися з усякого роду матеріалом для ліплення. Пластилін, звичайне тісто що завгодно. Запропонуйте йому листкове тісто. Матеріал надзвичайно дешевий, але неймовірно функціональний. Ось ще й Новий рік на носі. Є привід провести безліч чосу зі своєю дитиною.

Ну або просто створити прекрасні сувеніри ручної роботи, які не продаються в магазинах і стануть прекрасним подарунком для колег, знайомих і друзів.

Зліпити з солоного тіста милого сніговика, який буде піднімати настрій навіть в сірі зимові вечори.

Що вам знадобиться для сніговика:
Соль.
Борошно.
Вода.
Зубочистка, як моделюючий інструмент.
Гуаш синього кольору.
Чесникодавилка, як екструдер.
Лак.
ПВА (за бажанням).
Крохмаль (за бажанням).
Невелика пензлик для малювання.

Приступимо. І перше, що слід зробити це придумати майбутній ескіз фігурки. Як приклад, сніговичка можна виліпити з двох кружків, одягненого в шапку і шарф, з мітлою для снігу в руці.

Солоний сніговик своїми руками з тіста

Робимо солоне тісто для ліплення, рецепт:

Саме від тіста залежить який в результаті у вас вийде сніговик. Крихкий і ненадійний або міцний і збитий. Так що замішуємо на совість. Використовуйте в процесі міксер — це зробить завдання простіше і матеріал для ліплення вийде кращої якості. Хоча можна замісити тісто і просто руками, головне, не забудьте надіти рукавички оскільки сіль до розчинення буде трохи щипати.

Найпоширенішим рецептом для солоного тіста є: дві частини борошна, не перевищуючи об\’єму можна підмішати сухий крохмаль. Крохмаль додасть тісту еластичність. З еластичного теста добре виходять дрібні деталі. Ну ми відволіклися, в борошно додати частину солі, дуже дрібного помелу. Далі, вода. Її треба вводити в тісто обережно, малими порціями. Тісто має дійти до консистенції м\’якого пластиліну або трохи м\’якше і обов\’язково бути еластичним. І так, якщо ви хочете зробити тісто міцнішим перед додаванням води покладіть 2 столові ложки клею ПВА.

У результаті повинна вийти однорідна біла пружна маса. Сформуйте з неї кулю і загорніть в харчову плівку або в простий пакет-маєчку. Головне, герметичність і приберіть в холодильник приблизно на 30 хв. За цей час сіль остаточно розчинитися, крохмаль вступить в реакцію з іншими інгредієнтами, борошно додасть клейстер.

Приступимо до кольорового тіста. Наступний заміс ідентичний з попередньою інструкцією. Тільки в процесі слід додати барвник.

Солоний сніговик своїми руками з тіста

Починаємо ліпити сніговика

Оформляємо голову

Формуємо дві кульки з незабарвленого теста. Одина більша, інша менша. За основу для викладання фігурки можна взяти білий аркуш паперу. Далі укладаємо меншу кульку на папір і сплющуємо його. Оскільки солоне тісто швидко покривається кіркою вам слід або накрити корж шматком білого паперу, або відразу взятися за оформлення голови сніговика. Під меншим кружком розташовуйте круг тіста- тіло сніговичка. Приблизно так само розплющуйте, як і голову.

Беремо зубочистку і оформуємо рот. Акуратно дряпаємо і вдавлюємо обличчя майбутнього снігового чоловічка. Спочатку намічає місця розташування очей, злегка поставивши крапки в потрібних місцях голови. І навколо цих точок формуємо щось на зразок променів сонця, неглибоко продавлюючи тісто. Відриваємо трохи тіста і формуємо дві крихітні однакові кульки.

Місця з позначками для очей злегка зволожуємо пензликом, змоченим у воді. Допомагаючи собі зубочисткою, укладаємо маленькі кульки на місця для очей, притискаємо, але не сильно. Беремо синє тісто і так само формуємо дві вже зовсім маленькі кульки. Які потім перетворюємо в млинчики. І поміщаємо на кульки очей — це будуть зіниці. Ще відщипуємо зовсім небагато синього тіста і катаємо мініатюрні ковбаски, які поміщаємо над очима сніговика. Брови один з основних засобів передачі емоцій, тому прослідкуйте щоб брови вашого сніговика не зробили його сердитим або сумним. Відриваємо шматочок синього тіста і формуємо невелику бурульку або морквину, головне, недовгу, оскільки ця деталь може відламатись. Це ніс. Акуратно розміщуємо під очима, на попередньо змочене тісто. Потім продавлюємо зубочисткою рот сніговичка.

Солоний сніговик своїми руками з тіста

Оформляємо тіло сніговичка

До коржику — тіла слід приробити ноги і руки. З незабарвленого тіста формуємо дві ковбаски однакової довжини, трохи потовщені на одному кінці. Розміщуємо їх на тіло. Це будуть руки. Одну руку, потовщенням до кисті, розташовуємо уздовж тіла, другу руку розташовуємо як би тримаючу щось, зігнуту в лікті. У цю руку можна помістити лопату або мітлу.

Наступними ліпимо ноги. З синього тіста формуємо дві подовжені краплі однакового розміру і поміщаємо на одній прямій під тілом сніговика, тонкими кінцями всередину, злегка пріплюснути. Всі деталі кріпимо за допомогою пензлика і води. Ну а якщо все-таки трапиться конфуз і після висихання якась деталь відвалиться її можна приклеїти назад за допомогою клею ПВА.

Солоний сніговик своїми руками з тіста

Одягаємо сніговика з солоного тіста

Ліпимо шапочку. Тут величезне поле для фантазії. Шапочку можна виліпити будь-яких розмірів і форм. Але для прикладу зупинимо вибір на самій звичайній шапці. З невеликого і досить широкого млинчика з синього тіста виготовляємо щось на зразок півмісяця з подовженою середньою частиною. Прикладаємо до голови, «одягаємо» як конус. Формуємо невелику ковбаску з того ж тіста і акуратно укладаємо на місце одвороту, між голою і шапкою. Трохи приплющує. Зубочисткою наносимо який завгодно візерунок. Можна обійтися простими точками виходить дуже симпатично.

Читати також: Як зробити топіарій з шишок

Наступний крок — шарф. Його слід «обмотати» навколо шиї сніговика. Він складатиметься з двох частин. З синього тіста розкорчуємо невеликий прямокутник один із вузьких кінців поділяємо зубочисткою, формуючи «бахрому». Шарф буде як би обгорнутий навколо шиї, а тому ту ділянку шарфа, яка закинута на плечі поміщаємо на тіло першою, приклеюємо звичайною водою. Потім та частина, яка обертає горло. Прикрасти шарф візерунком у стилі з шапкою.

Далі гудзики. Це прості кульки з синього тіста розташовані вздовж тіла сніговичка. Але при бажанні їх можна оформити як справжні гудзики. Головне, дотримати пропорції в розмірах.

Солоний сніговик своїми руками з тіста

Оформляємо мітлу

На роль речки майбутньої мітли прекрасно підійде зубочистка з попередньо обламаними гострими кінцями. Це можна зробити ножицями відрізавши зайве. Зріз вийде рівний.

Далі закладаємо в чеснокодавилку кульку синього тіста і видавлюємо багато ниток однакового діаметра. Рівняємо їх по довжині і збираємо в в\’язку. Всередину зв\’язки поміщаємо підготовлену зубочистку. Готову мітлу «даємо» сніговикові в руку і «пов\’язуємо» пучок синіх ниток тоненькою ниточкою із звичайного тесту.

Все, робота над ліпленням сніговика завершена.

Оформляємо фігурку

Тісто потрібно висушити. На цьому етапі ризиковано і сильно нагрівати і різко остуджувати виріб. Оскільки тісто може розтріснутися і тоді робота буде втрачена безповоротно. Звичайно, можна висушити виріб самим традиційним способом — на підвіконні, на сонечку. І все-таки ризик тріщин присутній завжди. І чим товща саморобка, тим ризик серйозніший. Але, хто не ризикує, той не їсть мандарини під Новий рік вагонними нормами. Сушку проводьте поетапно. До речі, можна використовувати мікрохвильову піч в режимі «Розморожування». Поетапне висиханняце коли ви інтенсивно будете сушити періодами і періодами давати сохнути самостійно. Трохи нагріли в мікроволновці, дістали, остудили, повторили.

Коли виріб буде повністю сухим для додання глянцю і продовження терміну служби покрийте його лаком.

От і все. Ви можете презентувати сніговика з солоного тіста просто так без зайвих прикрас або приклеїти магніт і піднести його як прикрасу на холодильник або приклеїти стрічку і використовувати як підвіску на ялинку. Щасливого Нового року!