Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Якщо на вашій дачній ділянці є лазня, тоді ви можете стати володарем міцного і сильного здоров\’я, адже відомо, що лазня дуже цінувалася ще в минулі століття за свої омолоджуючі і поновлюючі властивості. Для кращого ефекту завжди використовувалися віники, які виготовлялися з різних листя дерев: дуба, берези, черемхи. Але заготівля дубових віників для лазні, терміни висихання вимагають наявності деяких знань. Давайте обговоримо, як зробити найкращий віник для вашої лазні.

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Заготівля дубових віників – загальні рекомендації

Оскільки віники виготовляються з рослин, важлива умова при зборі – щоб вони було молодими і здоровим. Деякі лікарі порівнюють віник для бані з лікарськими травами, говорячи про користь і позитивний ефект на організм людини. А, як відомо, лікарські трави збираються навесні, коли паростки соковиті та молоді, нагодовані енергією і омиті дощем. Оскільки ви збираєтеся зрізати гілки з дерева, постарайтеся дбайливо поставитися до цього процесу, видаляючи тільки зайві, гілки що стирчать. Існують і інші рекомендації:

— Для лазні необхідні гнучкі, добре гнучкі гілки, тому намагайтеся вибирати молоді рослини.
— Зривати гілки можна тільки в суху погоду. Якщо недавно пройшов дощ, велика ймовірність того, що на листках залишилася волога, яка призводить до почорніння, потемніння і скручування при сушінні.
— Зірвали гілки? Складіть їх у темному, добре провітрюваному приміщенні на деякий час для того, щоб листочки злегка подвялились. — Не варто їх транспортувати, сильно упаковувати або стискати. Важлива умова – цілісність листочків дуба.
— Щоб надати форму віника, гілки зв\’язуються і кладуть під невеликий прес для придбання плоскої форми. Після віник необхідно повісити в прохолодному приміщенні для повного висихання.

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Дубовий віник – відмінний масажний засіб. Цілющі властивості цієї рослини були відомі ще нашим предкам, які з таким завзяттям збирали, сушили і використовували кору, листя та жолуді дуба.

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Терміни збирання і заготівлі дубового віника

Коли найкраще зрізати дубові гілки? Найоптимальніше рішення – початок червня. У цей час листя рослини досить виросли і зміцніли, набралися соків і поживних речовин. Як вибирати гілки? Фахівці радять зривати тільки самі нижні з них, оскільки там розташовується саме вірне місце – з великими листками. Шмагати тіло в лазні еластичними гілками більш ніж приємно!

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Важливо! Намагайтеся знайти сиру, добре затемнену гущавину з дубами. Саме такі умови підходять для повноцінного зростання цього дерева. Одинокі дуби краще обходити стороною.

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Звичайно, рекомендується вибирати екологічно чисті місця, максимально віддалені від міста. Зрізати гілки можна секатором. Довжина не повинна перевищувати 50 см.

Важливу роль відіграє вміння в\’язати віник. Якщо ви ще ніколи цього не робили самостійно, то вам буде цікаво дізнатися про цей процес. По-перше, потрібно як слід очистити гілку від сучків і листя в тому місці, де буде розташовуватися ручка. Тепер необхідно вибрати найбільш міцні і товсті гілки, які будуть служити каркасом віника. Навколо укладаються тонкі, еластичні гілочки. Головна умова – щоб всі листочки дивилися в одну сторону. Знаєте, чому вінику додають злегка плескату форму? Вся справа в тому, що тільки таким чином віник зможе дійсно обійняти вас. Для міцності ручки рекомендується намотати на неї щільну мотузку або тканину.

Коли і як правильно заготовлювати дубові віники для лазні

Використовувати власний зібраний віник – одне задоволення! Сподіваємося, вам зрозуміла заготівля дубових віників для лазні. Терміни зривання і висушування залежать від місця розташування дерева і кліматичних умов області.