Як відновитися після тренування або важкого дня?

Пам\’ятайте, що відновленню підлягають не тільки м\’язи, але й нервова система. Необхідно стежити за своїм здоров\’ям, щоб добитися великих успіхів на тренуваннях і в житті. Є кілька простих засобів, за допомогою яких можна допомогти організму відновитися після утомливих навантажень, як у фізичному, так і в розумовому плані.

Як відновити організм за допомогою лазні і фруктів?

Відомим народним засобом є лазня або сауна. Вони досить ефективно допомагають відновлювати організм після перенапруг. У тому випадку, якщо стан здоров\’я дозволяє проводити подібні процедури, то слід відвідувати дані закладу хоча б у холодну пору року.

У тому випадку, якщо у вашому житті присутні великі фізичні навантаження, то потрібно вживати якомога більше фруктів і приймати додатковий вітамінно-мінеральний комплекс спільно з їжею. У даному випадку можна підвищити витривалість і прискорити відновлення організму. Є можливість також брати фрукти з собою на навчання, роботу або на тренування.

Вода є відмінним засобом для відновлення
{PAGEBREAK}
Необхідно якомога більше пити рідину. При цьому слід зупиняти свій вибір на чистій воді або на морсе з ягід. Також відмінним варіантом є какао і різноманітні поживні напої.

За допомогою теплого душу можна досить добре розслабити м\’язи після тренувального комплексу, а також зняти скутість і поліпшити кровообіг. У результаті відновлення пройде набагато швидше. Необхідно постаратися постояти довше під теплою струменем в душі і розслабитися, нікуди не поспішаючи. М\’язи необхідно як слід прогріти. Крім того, душ сприяє відновленню і після виснажливого робочого дня.

Вода є відмінним засобом, що допомагає відновлювати м\’язи і нервову систему. У тому випадку, якщо в спортивному клубі є басейн, то варто трохи поплавати після закінчення тренування. Можна не тільки плавати, але і просто побути у воді протягом 10 хвилин. Наявна напруга при цьому досить швидко пропаде. Не слід забувати про таку процедуру, як загартовування. За допомогою нього можна поліпшити не тільки кровообіг, а й все здоров\’я в цілому. Відповідно, організм стане міцнішим.

Не треба відмовлятися від масажу

{PAGEBREAK}
Хоч послуги професіонала, який здатний зробити масаж, коштують не дешево, але це здатне сприятливо позначитися на здоров\’ї. За допомогою гарного масажу можна відновити м\’язи і привести нервову систему в порядок.

Необхідно задуматися про проходження комплексу масажу хоча б пару разів на рік. Можна робити масаж і один раз на тиждень. Приміром, по вихідним. До того ж, руки і ноги помасажувати завжди можна і самостійно.

Найпростіші способи відновлення після важкого дня

Необхідно просто лягти спиною вниз, підняти ноги на невелику висоту і покласти під гомілки подушку. Руки при цьому повинні лежати уздовж тіла в розслабленому стані. Слід закрити очі і пролежати в такому стані деякий час. Крім того, буде потрібно розслабити всі м\’язи тіла. У кімнаті при цьому має бути досить тепло. В іншому випадку необхідно заздалегідь накритися ковдрою. У такому стані треба перебувати приблизно 20 хвилин.

Коли закінчиться тренування чи важкий робочий день, можна просто прогулятися по парку або проїхатися на велосипеді. Відновитися допоможе і легка пробіжка. Однак усе це слід обов\’язково робити на свіжому повітрі.

Необхідно просто наповнити м\’язи киснем. У тому випадку, якщо вами був обраний біг, то не варто занадто сильно навантажувати свій організм. Але і в цій справі є свої нюанси.

Наприклад, якщо необхідно набрати м\’язову масу, то бігати потрібно всього один раз на тиждень. У тому випадку, якщо необхідний рельєф м\’язів, то пробіжки здійснювати можна частіше. У випадку з схудненням біг є найкращим засобом.

Всі вищеперелічені засоби сприяють відновним процесам. Тому забувати про них не треба.