Як побудувати льох (погреб) своїми руками

Кожен фермер і власник приватного будинку прекрасно розуміє, що рано чи пізно йому знадобиться льох. Добре якщо він вже викопаний і обладнаний. Але буває так, що такого необхідного підсобного приміщення не опиняється на території будинку. І тоді вам доведеться побудувати льох своїми власними руками.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

Побудувати таке приміщення на перший погляд не представляється реальним, але не поспішайте вірити в це. Будівництво льоху не складніше, ніж викопати найзвичайнішу яму. Спочатку необхідно визначити місце розташування вашого майбутнього льоху. Тут немає ніяких особливих вимог, крім одного, місце має бути на невеликій височині. Якщо не приділити цьому фактору належної уваги, то незабаром ви зіткнетеся з проблемою того, що льох буде регулярно затоплюватись, і ви не зможете використовувати його за призначенням.

Коли місце визначено, постає наступне питання, яке потребує вирішення — це форма льоху. Він може бути як за типом колодязя, так і за типом землянки.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

Дачний льох за типом колодязя
{PAGEBREAK}
Якщо ви визначилися, що ваш льох буде колодязного типу, то необхідно запасатися кільцями з каменю великого розміру. Приступаємо до будівництва льоху:

Зверніть увагу, що для початку потрібно визначитися з розміром ваших кам\’яних кілець. Це важливо, тому що відповідно до їх параметрів повинна бути викопана яма необхідного діаметра. Глибина ями повинна досягати шести метрів.

Потім приступаємо до установки кілець з каменю у викопану яму. Якщо діаметр ями не збігається з розмірами кілець, і після їх встановлення залишається місце між ямою і кільцями, то цей простір необхідно заповнити піском.

Наступним етапом буде зведення споруди над ямою. Споруда повинна бути схоже на сарай, який злегка перевищує діаметр ями і розташовується на ній. Що б зробити таку споруду, потрібно вирити ями для стовпів. Краще всього використовувати дубові стовпи з діаметром не менше десяти сантиметрів.

Потім вибираємо форму даху сараю. Найчастіше прийнято робити невисокий плоский дах, який злегка скошений. Нехтувати нахилом даху не варто, інакше вся вода, яка надходитиме від дощів, просочиться в ваш льох. Зробити легкий ухил досить просто. Для цього необхідно задні стовпи зробити трохи нижче, приблизно на 20 сантиметрів. Далі необхідно встановити і добре закріпити сходи. Потім кріпиться кроква (стропила), укладається шифер і обшивається обраним матеріалом.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

{PAGEBREAK}
Потім необхідно змайструвати сходи. Їх можна виготовити з арматури, а в кільцях, в які будуть вставлятися сходи, необхідно просвердлити отвори. Відстань між ступенями сходів не повинна бути менше 15 сантиметрів. Приділіть особливу увагу моменту закріплення сходів, від цього буде залежати ваша безпека. Потім необхідно встановити сітку, яка не буде пропускати воду крізь себе і запобіжить утворенню вогкості.

Для сітки також підійде арматура. Сітку необхідно опустити і встановити в погребі.
На цьому будівництво льоху колодязного типу завершено. Це відмінний варіант погреба для суворого клімату.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

Дачний льох за типом землянки

Як і в першому варіанті для початку будівництва необхідно визначитися з розмірами. Після визначення параметрів потрібно викопати яму, яка матиме вигляд кімнати, стіни в якій будуть оброблені дошками або цеглою.

Підлога в погребі повинна бути виконана з дощок, бажано, щоб це була сосна. Потім навколо кімнати (льохи), як і в першому варіанті, потрібно зробити споруду, яка буде складатися з колод. Бажано що б це був дубовий зруб.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

{PAGEBREAK}
Далі приступаємо до стелі, для створення якого відмінно підійдуть дошки з дерева, товщина яких не менше п\’яти сантиметрів.

На завершальному етапі встановлюється дах, і робляться двері, все, льох за типом землянки готовий.

Як побудувати льох (погреб) своїми руками

Виходячи зі способу будівництва льоху, можна зробити висновок, що таке приміщення підходить для теплого клімату.

І, звичайно ж, як і будь-яке приміщення, льох також вимагає благоустрою.