Як змусити свій мозок працювати

У всьому організмі наш мозок — самий енерговитратний орган. Уявіть:
при вазі всього лише 2-3% від маси тіла навіть у стані спокою він
споживає 10% всієї енергії організму, а при інтенсивній роботі — 25%.
Саме тому харчуванню мозку потрібно приділяти особливий вплив. Сьогодні відповідаємо на питання, що корисно для мозку? Фахівці стверджують: щоб інтелект був на висоті, потрібно харчуватися
повноцінно, різноманітно, не переїдати, але й не сидіти на дієтах.

Щоб активізувати роботу мозку, головне — правильно скласти раціон


Жири. Мозок приблизно на 60% складається з жирів, тому повністю виключати їх з раціону не слід. Жири корисні для мозку. Для
хорошої роботи наших сірих клітин особливо важливі поліненасичені жирні
кислоти, і насамперед омега — 3. Вони перешкоджають утворенню тромбів,
допомагають нормалізувати тиск.
І головне — покращують розумові процеси. Щоб
заповнити запаси цих кислот в організмі, частіше включайте в меню
морську рибу: скумбрію, палтуса, форель, оселедець, тунця, пікшу.
Тріску. Камбалу.

Фосфоліпіди. Для хорошої роботи мозку дуже важливі два фосфолипида — лецитин і холін. Вони постачають клітинні мембрани нейронів необхідними для їх оновлення «будматеріалами». Ці речовини можна знайти в яйцях, печінці, бобових, капусті і шпинаті.

Глюкоза. Щоб сірі клітинки мозку працювали безперебійно, їм потрібна енергія. Головним її джерелом якраз і є глюкоза. Найшвидше організм отримує її при розщепленні цукру. Тому багато хто вважає, що найпростіший спосіб «підзарятится» — з\’їсти солодкий продукт. Дуже корисно їсти щодня курагу та ізюм.

З одного боку, дійсно, цукор швидко підкидає в кров так звані короткі (або швидкі) вуглеводи і підстьобує роботу мозку. Але на жаль, ненадовго: ці вуглеводи швидко всмоктуються і так само швидко виводяться з організму. Куди ефективніше діють довгі (або повільні) вуглеводи. Щоб їх отримати, з\’їжте мюслі з йогуртом, вівсянку з курагою або макарони з твердих сортів пшениці.

Білки. У м\’ясі, рибі, яйцях, містяться необхідні мозку амінокислоти — триптофан і тирозин. Без них його нормальна робота порушується, ми швидко втомлюємося, скаржимося на погану пам\’ять і неуважність.

Антіоксіданти. Також корисні для мозку. Вони добре впливають на пам\’ять, стимулюють нервову діяльність, допомагають засвоювати нову інформацію. Антиоксидантами багаті овочі, фрукти, ягоди.

У рослинних продуктах міститься також велика кількість різноманітних макро і мікроелементів, необхідних мозку. У помідорах, наприклад, багато марганцю, який корисний людям розумової праці. Кольорова капуста містить фолієву кислоту, благотворно впливає на пам\’ять. Шпинат підсилює інтелектуальні здібності. А в буряку і капусті є речовини, які знищують ферменти, що призводять до хвороби Альцгеймера.

Якщо
вам необхідно підготувати звіт, скласти доповідь, переробити велику
кількість інформації, перед тим як приступити до роботи, з\’їжте порцію
тертої моркви зі сметаною чи олією.
Ударна доза бета — каротину, яку ви при цьому отримаєте, активізує пам\’ять.

З фруктів для активної роботи мозку особливо корисні банани, виноград і яблука. Так. Тирозин, який міститься в бананах, покращує розумові процеси. У бананах також чимало вітаміну В6, нестача якого викликає забудькуватість. Виноград, завдяки великій кількості глюкози, допомагає зосередитися. Тієї ж здатністю володіють яблука.
 

Як змусити свій мозок працювати

 

Як змусити свій мозок працювати

 

 
Читати також: