Як змусити себе вчитися?

Багатьом студентам деколи стає лінь щось робити, тому вони замислюються про мотивацію. Але магічних формул самонавіювання, що змушують працювати, просто не існує! Так що на слова покладатися не варто, потрібно діяти. А за допомогою правильної мотивації ви досягнете успіху!

Від мотивації залежить, чи вдасться вам відшукати в собі сили зайнятися навчанням, які тактики виберете, яку напругу здатні будете витримати, яка буде концентрація, а головне — якими будуть результати.

Ставимо правильні цілі
Психологи запевняють, що цілі на кордоні можливостей на сьогоднішній день є найбільш мотивуючими. Бажання зробити «неможливе» змушує багатьох працювати набагато старанніше.

Мета повинна бути важкою, але досяжною. Тут у виграші опиняться сміливі реалісти. Мету треба розглядати як сходинку до найбільш високих цілей, наприклад, просування в бізнесі або роботі. Негативна мотивація теж може бути ефективною.
{PAGEBREAK}
Приклад: у хлопця неосвічені батьки, що працюють на заводі, а він вчиться на інженера і досягає кінцевої мети. На цьому прикладі видно, що людина бачив у своєму навчанні вищий сенс, він не хотів все життя пропрацювати за заводським верстатом.

Контроль
Перш ніж почати працювати, визначте, що саме варто освоїти, на якому рівні. Найчастіше студенти роблять помилку, намагаючись досконально вивчити перші сторінку з матеріалу в тридцять листів. Так що якщо ви приступили до освоєння матеріалу, оцініть свій час, потрібний ступінь зусилля для цієї роботи.

Вчіться вже з перших днів визначати додаткове і необхідне — це вам дуже полегшить навчання. Так ви не будете перевтомлюватися, мотивація не буде зменшуватися. Постарайтеся кожним завданням надати сенс, навіть коли доводиться для цього напружувати фантазію.

Самостійна мотивація
Потрібно шукати емоційну підтримку у рідних для вас людей. Але при цьому навчитеся мотивувати себе самостійно. Ідеальний варіант — написати на папері кілька випадків, коли завдяки своїй праці вам вдалося отримати відмінні оцінки.

{PAGEBREAK}

Коли буде лінь братися за навчання, перегляньте власну історію успіху. У справі можна використовувати будь-яке життєве досягнення (не тільки досвід у навчанні), забезпечене наполегливою працею. Вас налаштує на успіх концентрація на свій позитивний досвід.

Розбиваємо на частини
Коли завдання здається непідйомним, розберіть обсяг на частини. Чим справа важча або нудніша, тим на більшу кількість частин його потрібно «розрізати». Складіть на аркуші паперу список. По мірі виконання викреслюйте пункти або ставте галочки — як вам зручніше. Спостереження за своїм прогресом не дозволить вам закинути роботу.

Активні техніки
Звичайне читання мотивує, якщо матеріал сам собою досить-таки гарний. Тут легко себе змусити читати. А от буває так, що інформація зовсім нецікава, що робити?

Тут вам допоможе методика взаємодії з текстом! Для цього створіть власну систему позначень на полях, виділяйте кольором, пробуйте вгадувати питання викладача, застосовуйте на практиці отримані знання, робіть виписки, створюйте картки самоконтролю (віртуальні або реальні). Процес роботи з текстами може стати набагато цікавіше читання нудного матеріалу.

Отже, секрети досягнення позитивних результатів у навчанні прості: будьте сміливими реалістами, продумуйте технологію роботи до того, як почали її, концентруйтеся на успішному досвіді, ділите на частини, взаємодійте з текстом. Звичайно, доведеться потрудитися, але навіть трудитися треба правильно! Чужих помилок повторювати не варто. Вдачі в навчанні!