Що робити при сонячному ударі?

Влітку всі ми любимо здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, отримуючи задоволення від спілкування з природою. Дотримуйтесь кілька простих правил при отриманні сонячних ванн, для того, щоб уникнути неприємностей зі здоров\’ям.

Не можна перебувати під прямими сонячними променями без головного убору тривалий час. Носіть легкі світлі речі з натуральних тканин.

Що робити якщо втомилися ноги?

Пам\’ятайте, що в південних широтах сонце набагато «зліше», вологість повітря, як правило, вище, ніж ви звикли у себе вдома. Уникайте перебування на пляжі в період з 11 до 15-ти годин, влаштуйте сієсту за прикладом місцевих жителів.

Пийте більше рідини, бажано кислого смаку.

Як перетворити кожен день в джерело постійної радості

Уникайте переїдання, особливо важкої жирної їжі. Якщо вам дуже хочеться, постарайтеся змістити їжу яка тяжко перетравлюється на вечірній час.

Будьте помірні у вживанні спиртних напоїв, в стані сп\’яніння не приймайте сонячних ванн.

Дітям до року і літнім людям; хворим страждаючим захворюваннями судинної системи також слід проявляти обережність.

Чому трапляється сонячний удар?

Сонячний удар є різновидом теплового удару. Організм втрачає здатність відновлювати тепловий баланс, в першу чергу в головному мозку. При тривалому впливі на голову сонячних променів відбувається перегрів головного мозку, порушення кровообігу, кров приливає до голови, судини мозку розширюються. У важкому випадку може відбутися внутрішньочерепний крововилив.

Ознаки сонячного удару

Болі в голові, нудота, сонливість, загальна слабкість, загальмованість, частішає пульс і дихання, підвищується температура, можлива блювота, кровотеча з носа, втрата свідомості. Зіниці розширюються. У важких випадках температура тіла піднімається до граничних значень (41-42 градуса), настає коматозний стан і аж до смертельного результату.

Перша допомога при сонячному ударі

Ви можете надати долікарську допомогу, але потім слід звернутися до фахівця, особливо у випадках з дітьми та літніми людьми. Допомогу потрібно надавати негайно, це підвищить її ефективність.

Винесіть потерпілого із зони несприятливого впливу. Це має бути затінене прохолодне місце з доступом свіжого повітря, з мінімальним скупченням людей

Покладіть його на спину, під щиколотки покладіть невеликий предмет, злегка піднявши таким чином ноги. Якщо є ознаки блювоти, переверніть постраждалого на бік, поверніть голову так, щоб він не захлинувся блювотними масами.

Звільніть від щільного верхнього одягу, а також від сдавлюючих елементів (ременя, краватки, і т.д.)

Дайте рясне пиття. Вода повинна бути прохолодною, негазованої, краще мінеральною

Змочіть обличчя і відкриті ділянки тіла прохолодною водою. Можна обернути тіло прохолодним простирадлом або прийняти прохолодну ванну. Слідкуйте за тим, щоб не було переохолодження. Температура води повинна бути близько 20 градусів. На лоб і потилицю покладіть холодний компрес.

При втраті свідомості дати понюхати ватку з нашатирним спиртом

При зупинці серця і дихання робити непрямий масаж серця і штучне дихання до появи пульсу.

Після перенесеного сонячного удару обмежте свою активність, пам\’ятайте, що організму потрібно деякий час на відновлення. Включіть у свій раціон кисломолочні продукти і пийте більше води.

Будьте уважні до себе і своїм близьким при перебуванні на відкритому повітрі і неприємності обійдуть вас стороною. Приємного вам відпочинку!