Як носити лінзи і відчувати себе комфортно

Як не крути, але на жаль, ідеальним зором може похвалитися далеко не кожен. Зрозуміло, з цією метою вже давним-давно були придумані окуляри. Але ж так не хочеться їх носити і вважатися «очкариком». І бачити добре, і виглядати красиво вам допоможуть контактні лінзи. Однак щоб краса не обернулася вам боком, ми розповімо вам всї правила їх експлуатації.

КРОК 1
ВИВЧІТЬ ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІНЗ

Не забувайте чистити лінзи кожен раз, коли знімаєте їх. Лінзи часто плутаються. Тому в руки потрібно брати тільки одну лінзу. Більшість поченає зазвичай з правої.

Коли ви витягнули лінзи з контейнера, обов\’язково вилийте оброблений розчин, а сам контейнер ретельно промийте і висушіть.

Пам\’ятайте про те, що фізіологічний розчин дезінфікуючими властивостями не володіє, а значить замінювати їм універсальний розчин для дезінфекції, очищення та зберігання лінз категорично не можна!

Читати також: Як зберегти зір?

Якщо на лінзах з\’явилося, хоч якесь ушкодження, їх потрібно негайно замінити. Слідкуйте і за терміном їх використання. Та й використовувати препарати по догляду за лінзами потрібно строго до зазначеної на упаковці дати.
{PAGEBREAK}
КРОК 2
ВДЯГАЙТЕ ЛІНЗИ ПРАВИЛЬНО

Щоб одягнути лінзу, покладіть її на подушечку вашого вказівного пальця і ​​переконайтеся, що вона не вивернула навиворіт. Потім за допомогою середнього пальця тієї ж руки відтягніть нижню повіку. Відтягнувши верхню повіку іншою рукою, на зіницю покладіть вашу лінзу. Щоб лінза встала на місце, обережно опустіть повіку і моргніте.

КРОК 3
ЗНІМАЙТЕ ЛІНЗИ ПРАВИЛЬНО

Не менш важливо навчитися і знімати лінзи правильно. Для цього насамперед подивіться вгору і середнім пальцем відтягніть нижню повіку, а вказівним — з зіниці на білок ока посуньте вашу лінзу. Після цього обережно між вказівним і великим пальцем затисніть лінзу і зніміть її з ока. Причому, тут важливо дотримуватися декількох важливих правил. Так, знявши праву лінзу, покладіть її собі на долоню. Після цього нанесіть на внутрішню і зовнішню поверхні лінз кілька крапель очищаючого розчину, і протягом 15 секунд вказівним пальцем іншої руки акуратно протирайте їх так, щоб не залишилося ніяких слідів відкладень. (Однак пам\’ятайте, що на кольорові лінзи це правило не застосовується). Після цього покладіть праву лінзу в потрібне відділення контейнера і, заповнивши його очисним розчином, кришку щільно закрийте. Після цього повторіть те з лівою лінзою.

Очі — дуже важливий і чутливий орган. Ставтеся до них дбайливо — і контактні лінзи ніколи не заподіють вам незручності.