Як зберегти зір?

Зір — це наш провідник, завдяки якому ми пізнаємо навколишній світ і себе самих. Вісімдесят відсотків інформації сприймається за допомогою зору. Тож цей орган почуттів вимагає до себе дбайливого відношення. Розвинені телекомунікації, Інтернет збільшують навантаження на очі, сприяючи погіршення зору. Офтальмологи в профілактичних цілях рекомендують спеціально розроблений комплекс вправ для очей.

Зберегти гостроту зору допоможе спеціальна гімнастика, правильне харчування і вітамінний комплекс. Разом з цим не забувайте відвідувати лікаря один раз протягом року.

Ні в якому разі не корегуйте зір самостійно. Це можна зробити тільки за рекомендаціями фахівців. Зміна окуляр на контактні лінзи теж вимагає відповідної консультації. Не правильно підібрані лінзи викликають погіршення зору і алергію, провокують відчуття піску в очах, призводять до головних болів і стомлюваності.

Присутні проблеми із зором не завжди, виходить вирішити за допомогою вправ і дієт. У такому випадку головним стає завдання — призупинити погіршення зору. Дотримуючись певних рекомендацій це цілком здійсненно. Але навіть якщо Ваш зір відмінний, все одно необхідно про нього піклуватися, що б продовжити на довгі роки.

Вправа «Точка»
{PAGEBREAK}
Різновидів цієї вправи багато, але їх мета — тренування м\’язів очей. Вправа виконується вранці протягом десяти хвилин. Для тих, хто носить лінзи і окуляри — виконуйте вправу в них.

Техніка

Підійдіть до вікна. Праву руку витягніть перед собою (на рівні очей). Всю увагу необхідно сконцентрувати на кінчику вказівного пальця і ​​продовжувати на нього дивитися протягом десяти або п\’ятнадцяти секунд. Руку опустіть, не змінюючи положення голови, і дайте відпочити очам, дивлячись вдалину ні на чому не концентруючись в перебігу десяти або п\’ятнадцяти секунд. Етапи вправи необхідно чергувати. Змушуйте себе регулярно виконувати цю вправу і звичка робити його автоматично виробиться на протязі сорока днів.

Вправа «Ручка»

Ця вправа розслабляє очні м\’язи при тривалих навантаженнях на них.

Техніка

Необхідно зайняти зручне положення, закрити очі і повністю розслабитися. Ваш ніс при виконанні вправи послужить ручкою. Тренуйтеся писати кінчиком носа фрази.

Вправа «Повороти»
{PAGEBREAK}
Ця вправа розслабляє і знімає втому. За допомогою цієї легкої і ефективної вправи можна надовго зберегти зір.

Техніка

Виконувати її можна в сидячому і стоячому положенні. Перед Вами має бути достатня кількість місця, щоб Вас ніщо не відволікало і не заважало. Руки зігнути в ліктях, направлені долонями до очей, і злегка притиснуті до грудей. Долоні покласти нижче рівня очей і розчепірити пальці. Не поспішаючи робіть повороти головою вліво і вправо. Концентрувати погляд не потрібно, просто дивіться крізь пальці. Якщо Ви відчуваєте, що руки рухаються, значить, вправа виконана правильно. У кожну сторону робимо по три повороту, закриваємо очі і повторюємо вправу. Протягом десяти хвилин чергуйте етапи вправи.

Щоб очі були здоровими

{PAGEBREAK}

Особливо корисно лягти і дивитися протягом п\’ятнадцяти хвилин в темряву з широко розкритими очима. Цю вправу зробіть після важкого робочого дня, що дасть очним м\’язам необхідний відпочинок, допоможе повернути їм ясність і блиск.

Чим рідше Ви моргаєте, тим гірше для очей. Це в додаток супроводжується відчуттям піску, сухістю і почервонінням повік. Такі симптоми особливо часті при роботі з комп\’ютером. Можна використовувати краплі для очей, але в більшості випадків вони знімають тільки почервоніння, а належного лікувального ефекту судин не надають. Краще зверніться до офтальмолога в випадки необхідності лікувальних крапель.

При втомі очей можна використовувати відвар чайної троянди. Робимо його так: жменю сухих квітів заливаємо окропом і настоюємо двадцять хвилин, проціджуємо. Для зручності відвар можете залити в чистий флакончик з-під крапель. Як тільки відчуваєте роздратування і сухість відразу капайте відвар. Термін зберігання природних крапель не більше двох діб.

Втомленим очам також допоможе компрес з яблук і тертої картоплі. Кашку загорнути в два шари марлі і прикласти до очей. Тримати такий компрес необхідно близько п\’ятнадцяти хвилин. Також використовувати можна компреси з квіток ромашки або чаю.

Як зберегти зір надовго?

{PAGEBREAK}
Працюйте і читайте при хорошому освітленні. Щогодини давайте очам відпочити, якщо у вас зосереджена діяльність. Можна подивитися у вікно і поспостерігати за рухом хмар. Для розвантаження очей необхідно всього лише п\’ять хвилин.
Користуйтеся сонцезахисними окулярами, або спеціальними окулярами при плаванні в солоній і хлорованій воді.

Правильно харчуйтеся. Для очей, як і для всіх органів, необхідні вітаміни та мікроелементи. Особливу цінність для очей представляє морква. Крім цього корисними виявляться: шпинат, чорниця, абрикоси, яйця, риба, чорний шоколад, брокколі і всі види капусти.

Бережіть зір, адже цей цінний дар природи вимагає турботи і дбайливого ставлення.