Дієта з низькою кількістю вуглеводів не завжди корисна

Дієта з низькою кількістю вуглеводів безпечна тільки протягом перших шести місяців, як попереджають лікарі. Однак вони згодні з тим, що це ефективний спосіб втрати зайвої ваги.

Медики з відомої американської Клініки Майо з\’ясували, що обмеження прийому вуглеводів є найбільш ефективною стратегією боротьби із зайвою вагою. Проте в тому ж самому звіті йдеться про те, що ця дієта корисна для здоров\’я тільки протягом перших шести місяців перед тим, як швидкість метаболізму почне сповільнюватися. Лікарі проаналізували великий обсяг інформації за любителями різних дієт з січня 2005 по квітень 2016. З\’ясувалося, що люди худнули на 3-4 кг більше на низковуглеводній дієті, ніж на дієті з низькою кількістю жиру протягом півроку.

Однак через 6 місяців ця різниця починала розчинятися, і врешті-решт зовсім зникала. З\’ясувалося, що жорстке обмеження в прийомі вуглеводів часто призводило до більш значного вживання м\’яса. У багатьох випадках це збільшувало вміст м\’ясних білків у раціоні, що підвищувало ризик смертності та раку за рахунок збільшення артеріального тиску, холестерину і цукру в крові. Іншим, цей вплив не був настільки помітним у людей, які дотримувалися м\’ясної дієті, що не містить вуглеводів, тільки 6 місяців.

Автори дослідження підкреслюють, що, незважаючи на величезну популярність подібного роду дієт, стосовно них є дивно малий обсяг наукової літератури, хоча популяризатори цих раціонів активно просувають їх в якості корисних для здоров\’я. Ті люди, які розглядають для себе можливість використання низковуглеводної дієти, повинні пам\’ятати про те, що її користь поширюється не на дуже тривалий період часу.