Що станеться, якщо вживати більше клітковини

Коли
справа стосується вибору підходящої дієти, завжди виникають сумніви, що
слід включити в свій раціон, а від чого варто відмовитися.
Інтернет переповнений всілякими дієтами, покликаними допомогти скинути вагу і запобігти розвитку раку. І з усього цього різноманіття досить складно зробити свій вибір.

Нашим тілам, подібно машинам, необхідне паливо для правильного функціонування. І їжа — те саме паливо. Вона визначає якість нашого життя і здоров\’я в довгостроковій перспективі. Тому так важливо вибрати кращий раціон харчування, що підходить вашому
способу життя, який запобігає виникненню різних захворювань.

Клітковина — поживна речовина рослинного походження, головним чином міститься в цілісному зерні, бобових, фруктах і овочах. Багатьом клітковина відома як кращий засіб від запорів. Проте, у цієї поживної речовини є ще безліч лікувальних властивостей, про які мало хто знає. Нижче наведені деякі з них.

1. Дієта з високим вмістом клітковини допоможе вам схуднути

У чому ж секрет здорової і швидкої втрати ваги? Ні, це не вправи або відмова від вуглеводів. Згідно
з новим дослідженням, кращий спосіб схуднути — «зосередитися на
мінімально оброблених продуктах з високим вмістом клітковини».
Клітковина добре насичує організм, і ваш мозок гранично швидко отримує сигнал про ситість. Така їжа перетравлюється повільніше, поживні речовини всмоктуються в кров, і відчуття ситості довго не покидає вас.

2. Клітковина поліпшує здоров\’я кишечника

Ваш кишечник — будинок для сотень різних бактерій. Одні з них приносять користь, інші ж можуть привести до серйозних захворювань. Дієта з високим вмістом клітковини допомагає позбутися від запалень і знизити ризик виникнення ускладнень. Хороші бактерії харчуються клітковиною, отримують вітаміни і поживні речовини, які корисні для нашого організму.

3. Знижує ризик виникнення геморою

Дієта з високим вмістом клітковини не тільки допомагає кишечнику, але і знижує ризики виникнення геморою! Геморой — опухлі вени в ректальній області, які часто є результатом занадто великої напруги при дефекації. Продукти, багаті клітковиною, є натуральними проносними, що допомагають запобігти кров\’янистому стільцю.

4. Допомагає контролювати рівень цукру в крові

Дієта з високим вмістом клітковини допомагає контролювати рівень цукру в крові. Це
поживна речовина, на відміну від рафінованих вуглеводів, не приводить
до підвищення рівня цукру в крові, та й не вимагає інсуліну для
перетравлення.
Щоденне споживання клітковини значно знижує ризик виникнення цукрового діабету другого типу.

5. Захищає від захворювань серця

Регулярне споживання клітковини знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 50%. Знижується ймовірність виникнення інсульту і серцевих нападів. Згідно з дослідженням, кожні з\’їдені 7 грамів клітковини знижують ризик інсульту на 7%.

6. Покращує стан шкіри

Клітковина надає шкірі сяйво, процеси старіння організму сповільнюються. Експерти вважають, що така дієта позбавляє організм від грибка і дріжджів, які й стали причиною появи висипки і прищів на тілі.