Яка користь від голодування

Широко поширена думка, що голодування, як відсутність процесу харчування, шкідливе для організму. Дітей з раннього віку привчають до регулярного і частого прийому їжі. Але це не завжди правильно. Харчуватися потрібно стільки, скільки потрібно організму. А потреби в їжі у людей в залежності від віку, ритму життя значно відрізняються. Однакових норм за кількістю необхідної їжі немає. Навіть серед живих істот, особливо тих, хто промишляє полюванням, багато хто може існувати без їжі досить тривалий час. Це закладено природою. У них є потреба в харчуванні, але є і потреба в голодуванні. Порушення цих процесів призводить до порушення природного балансу. Це стосується і людини. Вона здатна не їсти до 45 днів без будь-яких негативних наслідків. Можна сказати більше: людина отримує величезну користь для свого організму. Але, звичайно, голодування протипоказане при певних захворюваннях, перелік яких є в медичних джерелах.

У суспільстві прийнято за стандарт щоденного режиму харчування, що складається з декількох прийомів їжі. Люди дотримуються цього, не замислюючись про свої справжні потреби. Людина, яка не їла два-три дні, викликає у суспільства негативні реакції. Це як мінімум незвично. Деяких може привести в жах. Але насправді в цьому немає нічого страшного чи небезпечного. Наші предки теж вимушено голодували, але це не позначалося на їх життя або здоров\’я.

Основна причина, яка змушує людей регулярно приймати їжу, це сила звички і психологічна установка. У житті нерідко виникають ситуації, в яких людина голодує спонтанно.

По-перше, це відбувається при хворобі. Під час багатьох захворювань не рекомендується приймати їжу. Це знають навіть тварини. Стародавні люди теж відчували це інстинктивно. По-друге, тривале голодування могли проживати хлібороби, які повністю залежали від врожаю. У разі посухи вони потрапляли в безвихідну ситуацію і потребували допомоги з боку.

Що можна назвати голодуванням? Відмова від їжі на 1-2 дня вважається розвантажувальними днями. При голодуванні організм починає спалювати жирові відкладення і шлаки. Зазвичай це відбувається через 4-5 днів утримання від їжі. Голодування можна вважати найкращим засобом для схуднення. Але не в цьому його головна користь.

Воно додає сили і енергію. Організм, не отримуючи їжу, відпочиває. Саме тому під час хвороби голодування здатне привести людину до зцілення навіть без прийому ліків. Воно позбавляє органи від непотрібної роботи, дозволяючи їм впоратися із захворюванням.

При цьому побоювання, що голодна людина стає слабкою, безсилою, і що вона втрачає працездатність, не виправдані. Це може статися на перших порах, але причиною швидше буде страх, переживання і порушення звички щоденного ритму харчування. А що стосується розумової праці, то голодна людина буде процвітати в
цій справі, у неї прояснюється голова, і думати вона починає набагато
краще.

Сучасне
життя з культом їжі і стандартом постійної ситості дуже шкодить не
тільки здоров\’ю й фігурі, але і впливає на психічний стан.
Людина починає переживати про пропущену вечерю і прагне до точного дотримання невиправданого режиму харчування. А крім цього, голодування допомагає більш тонко відчути їжу, по-справжньому відчути її смак. І взагалі люди, які дотримуються голодування, яскравіше сприймають своє життя, більш активні. А вже про економічну вигоду, заснованої на відсутності необхідності купувати продукти і ліки, годі й казати.

Голодування має безліч переваг і дає прекрасні результати. Воно саме по собі не є небезпечним. Небезпечний неправильний вихід з нього. Він повинен тривати не менше половини часу голодування. Починати краще з яблучно-морквяних соків, переходячи до фруктів і овочів, а потім вже до різної легкої їжі. Протипоказано починати відразу вживати жирні, важкі страви. Це може привести навіть до смерті.