Краса вимагає жертв? Як не зіпсувати ноги високими підборами

Згідно зі статистикою, 75% чоловіків і майже половина жінок захоплюються ніжками на підборах. Хода змінюється в кращу сторону, «підтягується» лінія ніг, жінка як би витягується і стає привабливішою. Заради цієї привабливості багато дівчат згодні весь день страждати на високих підборах. Але чи безпечно це для здоров\’я?

Високі каблуки з медичної точки зору

Лікарі в один голос стверджують — каблуки це шкідливо! Страждають не тільки ноги, але і хребет. Тривале ходіння на високих каблуках призводить до серйозних проблем зі здоров\’ям.

У взутті на підборах змінюється точка опори, замість всієї поверхні стопи навантаження йде тільки на носок. Через
ненормального перерозподілу навантаження сухожилля виявляється
незадіяним і поступово атрофується, обмежується рух гомілковостопного
суглоба, деформуються м\’язи і плеснові кістки.
При цьому порушується кровообіг, розвивається плоскостопість, стопа перестає пружинити.

Високий
каблук змушує тіло пристосовуватися і існувати в недружніх умовах:
центр ваги зміщується вперед, спина для збереження рівноваги йде назад.
Відбувається зміщення хребців і таза, посилюється вигин спини, порушується кровопостачання органів тазу.

Це не кажучи про те, що взуття на високих шпильках потрібно вміти носити. Чим шпилька вище, тим менше стійкість. Від падіння з високих каблуків не застраховані навіть манекенниці. І тут вихід один — не поспішати і дивитися не тільки на всі боки, але іноді і собі під ноги.

Але чому ж ми бачимо жінок-лікарів у взутті на підборах? Вони що, так легковажно ставляться до свого здоров\’я?

Насправді, походити пару годин у взутті на високих підборах це не проблема, швидше за тренування для певних груп м\’язів. Але тренування не повинна тривати весь день, вона не може тривати безперервно. Жінки з медичною освітою прекрасно розуміють всі ризики, тому шпильки —
для вечірки, невисокий стійкий каблук або танкетка — на роботу.

І ще один важливий момент. Всі ми знаємо, що рух — це здоров\’я. Для гарного обміну речовин, гарної постави і позбавлення від зайвих калорій потрібно більше ходити, бігати, танцювати. Спробуйте це зробити на десятисантиметровими підборах! Простіше пройтися красиво дрібними кроками сто метрів і посидіти де-небудь. Виходить, що каблуки обмежують нас в русі, а значить, сприяють підвищенню ваги.

Як захистити свої ніжки від проблем?


1. Краса вимагає жертв. Це все дівчата знають. І заради привабливості і уваги чоловіків готові на багато що. Але не на всі і не ціною свого здоров\’я. Тому знадобляться ось ці корисні поради:

2. Взуття має бути якісною, зі зручною колодкою і надійним супінатором, з натуральної шкіри і строго вашого розміру. Запам\’ятайте просте правило стильних жінок — взуття повинна бути дорожче одягу.
 
 
3. Чергуйте улюблені «шпильки» з взуттям, що ідеально підходить під анатомію ноги. Міняйте взуття часто, не ходіть на високих підборах більше ніж кілька годин. Фахівцями давно встановлено, що людське тіло може вільно пристосуватися до каблука висотою до трьох сантиметрів, не більше.
 
 
4. Вибирайте
і носите взуття по її призначенню: туфлі-човники на високому і тонкому
каблуці ідеально підходять для вечірнього плаття, витончені босоніжки
носять з коктейльних сукнею, туфлі із закритим носком і п\’ятою на
середньому каблуці надягають в офіс.
Навіть якщо дорожите кожним сантиметром довжини своїх ніжок, не слід купувати всю взуття з високим каблуком. Краще не вразити чиєсь уяву довжиною своїх ніг, ніж виглядати
смішно, безглуздо переступаючи високими підборами по обледенілій доріжці
або застряє ними між плитками тротуару.
 
 

5. Не нехтуйте гімнастикою. Доглядайте не тільки за втомленими ніжками, але також виконуйте вправи для хребта. Щоб допомогти ногам розслабитися, найпростіше зробити теплу ванночку для ніг. Щоб відновити нормальний кровообіг в нижній частині тулуба корисно
виконати будь-який комплекс вправ, що включає нахили, присідання і махи
ногами.

Вправи для ніг і хребта


1. Лежачи на спині, підніміть вгору руки і ноги, потрясіть ними в повітрі 30-60 разів. Ця вправа розкриває найдрібніші кровоносні судини. Потім,
лежачи на спині, з\’єднайте долоні і стопи і зробіть кілька рухів руками
від грудей, а ногами, зігнутими в колінах, до грудей.
Потім сядьте і сильно розітріть стопи долонями рук.
 
 
2. Вранці, прокинувшись, потягніться в ліжку три рази по діагоналі. Лежачи на спині, витягніть праву руку і ліву ногу уздовж тулуба в протилежних напрямках, потягніться. Потім, витягніть ліву руку і праву ногу, потягніться. Так зробіть 3-5 разів, потім вставайте. Така вправа дуже корисно для хребта.
 
 
3. Стоячи, почати повільно згинати коліна, нібито збираючись сісти на стілець. Занадто глибоко присідати не потрібно, цілком достатньо полуприседа. Спина пряма, руки на поясі.
 
 
4. Стоячи триматися за спинку стільця. Одну з нижніх кінцівок відвести назад і підняти, зігнувши стопу, щоб п\’ята виявилася максимально попереду. Потім опустити, але на підлогу не ставити. Повторити 20 разів. Потім виконати те ж саме для іншої сторони тіла.
 
 

5. Лежачи на спині килимку, руки вздовж тулуба, піднімати випрямлені нижні кінцівки вертикально вгору, потім опускати. Рекомендується при підйомі розгортати стопи всередину і назовні, щоб тренувалися різні м\’язи.

Не приносьте непомірних жертв красі. Здоров\’я — найцінніший дар, бережіть його.
 
Читати також: