Не включається комп\’ютер , що робити?

У цій статті ми поговоримо про те, що робити, якщо комп\’ютер не хоче включатися.

Буває, що після натискання кнопки включення живлення ПК не сигналізує звичним звуком ветилятора, двигуна жорсткого диска, скрекотом його магнітних головок, а зрадницьки мовчить. Панікувати не варто, спочатку перевірте, чи включений тумблер на задній стінці блоку живлення на корпусі комп\’ютера, мало хто його міг вимкнути. Якщо тумблер включений, але ПК все одно ніяк не реагує на натиснення кнопки включення, доведеться змиритися з ситуацією, що можливо, який-небудь компонент в системному блоці несправний. Залишилося тільки з\’ясувати, який саме.

Що ж, почнемо. Першим випробовуємо — сам блок живлення. Варто згадати, в якому ціновому діапазоні знаходиться вартість вашого примірника. Якщо у нижньому, особливо засмучуватися не варто — дешеві блоки живлення зазвичай збираються з низькоякісних компонентів з примітивним схемним рішенням — зате грошей зекономили. Ну або попередній власник компа поскупився. Вкрай не рекомендую такі блоки живлення використовувати у своєму комп\’ютері. І добре, якщо вийшов з ладу із-за перевантаження, перегріву або короткого замикання через постарілу раніше часу ізоляції такий блок живлення не прихопив з собою на той світ материнську плату або жорсткий диск з важливими даними, які ви як на зло не встигли вчасно зберегти в надійному місці.

Перевірити блок живлення не складно, але знадобиться деяке обладнання, а саме вольтметр і легкі навички електрика.

Для початку відключаємо всі првода, що йдуть від блоку живлення, від компонентів ПК і шнур від мережі. Тепер вставляємо металеву перемичку між зеленим і будь-яким з чорних контактами 24 — хконтактного роз\’єму, що приєднується до материнської плати ПК. Під\’єднуємо живлення до мережі і вмикаємо тумблер на задній стінці блоку. Якщо вентилятор блоку живлення почав обертатися — вітаю, шанси є, якщо ні — блок несправний.

Наступним кроком буде замір напруги на тому ж 24хконтактному роз\’ємі. Напруга заміряємо між одним із чорних (земля) і кольоровими проводами. Величини напруг видно з малюнку:

Не включається комп'ютер , що робити?

Якщо заміряні вами значення відрізняються від значень в таблиці більш ніж плюс-мінус один — блок живлення несправний, і його потрібно відправляти в ремонт або на смітник, дивлячись що вигідніше. Для дешевого блоку рекомендую відразу варіант №2, вбережете свій комп\’ютер в майбутньому.

Якщо за результатами вимірів блок виявився справним, причина несправності — всередині системного блоку. Найперше згадуємо, коли останній раз чистили системник від пилу і робимо генеральне прибирання всередині корпусу, особливу увагу приділяємо радіатору процесора.

Якщо це результатів не дало, дивимося чи загоряється вогник на материнській платі. Якщо не горить — мат.платі прийшов кінець.

Якщо ж комп\’ютер нарешті включився, але система не завантажується і видно тільки чорний екран і пищання спікера в корпусі ПК — розшифровуємо код несправності по видаваним звуках.

Якщо всі компоненти працюють але система не може завантажитися і викидає різні повідомлення — перезавантажуємо повністю систему, має місце проблема програмного характеру.

Ну ось мабуть і все, дякую за увагу, сподіваюся ці поради вам допомогли впоратися з проблемою!