Як визначити вагітність без тесту

Більшість жінок, у яких місячні в потрібний термін не починаються, задають собі одне і те ж питання: а чи не вагітна я? Зрозуміло, кращим рішенням в цьому випадку буде похід до фахівця або проведення тесту на вагітність в домашніх умовах. Однак обставини не завжди дають нам це зробити.

КРОК 1
ПРИДИВІТЬСЯ ДО ОЗНАКАМ

Існує кілька класичних ознак вагітності. Отже, читайте і запам\’ятовуйте: про вагітність крім затримки менструації свідчать хворобливість або збільшення сосків і грудей, нудота і блювота вранці, виділення молозива, прискорене сечовипускання, підвищена стомлюваність, дратівливість, зміна апетиту і смаку. Особливо часто в цьому випадку з\’являється незвична тяга до кислого і солоного.

КРОК 2
НЕ ПЛУТАЙТЕ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ З ПЕРЕДМЕНСТУАЛЬНИМ СИНДРОМОМ

Незважаючи на те, що дані ознаки в комплексі часто є ознаками вагітності, вони можуть також передувати рочатку менструації. Більше того: нудота та інші збіги можуть бути викликані психологічними переживаннями жінки, підозрюючи вагітність. Тому тут вкрай важливо розумно і усвідомлено оцінювати симптоми і сліпо їм не довіряти.

Читати також: Як визначити, що ви вагітні?

КРОК 3
ПЕРЕГЛЯНТЕ ІНШІ ВАРІАНТИ

{PAGEBREAK}
Не варто забувати про те, що вагітність — не єдина причина затримки менструації. Серед інших варіантів лідерство займають стрес, переїзди, подорожі, прийом ліків, фізичні навантаження, захворювання і різка зміна ваги. Причому, останнє найчастіше відбувається в наслідку тривалої дієти.

КРОК 4
ВИМІРЮЙТЕ БАЗАЛЬНУ ТЕМПЕРАТУРУ

Найточніший спосіб визначити вагітність в домашніх умовах — виміряти базальну температуру. Однак це буде можливо тільки в тому випадку, якщо ви регулярно ведете графік температур і знаєте свій менструальний цикл. Як це робити, ми розповімо далі.

КРОК 5
СЛІДКУЙТЕ ЗА ДРУГОЮЙ ФАЗОЮ

Отже, ви повинні знати, що існує якась фаза жовтого тіла — це період від овуляції до початку наступної менструації, основною особливістю якого є підвищення температури вище 37 градусів. Причому тут важливо враховувати одну особливість: якщо при нерегулярному циклі перша фаза може істотно варіюватися по тривалості, то друга фаза, про яку ми згадували, звичайно досить стабільна і становить у середньому 12-14 днів. Тривалість усього циклу змінюється переважно за рахунок першої фази, тому стежити вам потрібно виключно за фазою жовтого тіла, другою по порядку. А тепер про зв\’язок «температурної» фази з вагітністю. Про її настання можна сміливо говорити, якщо висока температура спостерігається на 3-4 дні довше, ніж зазвичай.

КРОК 6
Стежити за появою третьої фази
{PAGEBREAK}
Незважаючи на те, що графіки температур у кожної окремої жінки досить індивідуальні, зазвичай цикл кожної з них складається з двох фаз. Першою, як уже говорилося, йде фаза низьких температур, яка триває до овуляції, а потім настає фаза жовтого тіла, яка характеризується високими температурами. Однак при настанні вагітності дуже часто відбувається додатковий, третій стрибок температури вгору, іноді поступовий, який змінює умовний стандартний двофазний графік на трифазний.

КРОК 7
РАХУЙТЕ

Що стосується базальної температури, то найімовірніше про настання вагітності варто говорити тоді, коли ви нарахували більше 18 високих температур підряд.

От і все. Зрозуміло, коли у вас є така можливість, краще всього сходити до фахівця або купити домашній тест. Однак, через брак таких умов, пам\’ятайте: в любові, як і на війні, всі засоби хороші.