Що не варто робити батькам по відношенню до своїх дітей

Багато батьків не розуміють, чим вони викликають у своїх дітей різку реакцію і агресивну поведінку. Рекомендуємо звернути увагу на наступні життєві моменти. Приблизно ось у такому зверненні може бути трактовано заяву типової сучасної дитини:

1. Говорити, коли ми виходимо з дому, фрази типу: «Ти куди це зібрався? Тільки що зі школи і вже йдеш? А уроки? »
Після таких слів, навіть якщо ми йдемо до Максу зубрити алгебру до контроши, то все одно не зізнаємося в цьому. Адже нам не подобається, коли батьки знають про нас усе. І можливість приховати від них хоч якусь дрібницю дає нам відчуття особистого життя і свободи.

2. Надмірно хвилюватися за нас і опікати
Зрозумійте, що після десятої вечора на нас можуть напасти точно так само, як і о десятій ранку. Звичайно, розгулювати вночі по місту небезпечно, але ж ви трясетеся за нас так, що готові взагалі не випускати з дому або засадити в башту без вікон і дверей. А як же ми навчимося життю? Зрозуміло, ви за нас переживаєте, але переборщувати не варто.
{PAGEBREAK}
3. Критикувати наші смаки і стиль
Коли ви зрозумієте, що всякі пірсинги, червоний колір волосся, тату — це наше самовираження. Не треба думати, що ви нас погано виховали або ми жадаємо довести вас до сказу. Просто ми шукаємо, пробуємо щось нове, намагаємося виділитися. Ми любимо шокувати і привертати до себе увагу. Так ми відчуваємо себе і поки по-іншому не можемо … І не хочемо.

Читати також:
Як досягти взаєморозуміння з батьками?

4. Ні в якому разі не повчайте нас, порівнюючи з собою
«Ось у наш час …», «Я в твої роки вже …». Невже вам не ясно: життя не стоїть на місці, і зараз — наш час, так дозвольте нам жити в ньому по-нашому, нехай не зовсім вміло, але самим.

5. Не засуджуйте нас, а постарайтеся зрозуміти
Вам не подобається музика, яку ми врубаєм? А що ви хочете, щоб ми відривались впід Баскова або Кіркорова, поступово деградуючи? А самі ви пробували слухати сучасний рок або метал? Адже там є над чим замислитися.

6. Не треба погрожувати і категорично щось забороняти
Не кажіть нам: «Будеш курити, пити пиво, я тобі покажу …». Ви цим не доб\’єтеся нічого, крім протесту і брутальних слів. Адже ми взагалі і вцілому любимо протестувати проти всього і по будь-якого приводу. І … робити з точністю до навпаки, як ви кажете. Краще якось ненав\’язливо поговоріть з нами, просто поясніть, коли і чому це можна робити, а коли не слід. І до нас дійде. Адже ми ж ваші діти.