Як зникають гроші з банкомату? Що потрібно знати щоб не стати жертвою шахраїв

Ви підійшли ввечері до банкомату, вставили картку в надії забрати чесно зароблену зарплату, а тут все нанівець! Картка застрягла — ні туди, ні сюди. До кого звернутися в такій нервовій ситуації? Звичайно ж, до першого зустрічного! А той, частенько буває, тільки цього і чекає. Тому що сам же і влаштував пастку для довірливих простаків …

Ви самі скажете РIN-код картки

«Ліванська петля» — так називається спосіб, за допомогою якого в картоприймач банкомату «специ» поміщають особливу гумку, а вона-то і влаштовує «аварію» — легко «заковтує» пластикову картку. Що далі? На допомогу бідоласі з застряглою кредиткою поспішає «доброзичливий» перехожий, нібито знає секретну комбінацію цифр, що допомагає витягти карту … Жертва розслабляється, називає РIN-код, а далі — справа техніки: відправити геть господаря карти і зняти всю готівку.

Для особливо недовірливих громадян заповзятливі Остапи Бендери іноді прямо на банкоматі вивішують оголошення із зазначенням номера телефону нібито сервісного центру банку. Люди дзвонять, називають свій РIN-код для блокування картки, а шахраї ввічливо їм відповідають з мобільного телефону в двох кроках від банкомату …

Злочинець не дрімає!
{PAGEBREAK}
Пластикові картки і банкомати стали звичним атрибутом нашого життя. З їх появою зменшилися черги в банках, власну готівку можна зняти в будь-який час доби, неначебто простіше вберегти від зазіхань злодія. Але шахраї не дрімають, винаходячи хитромудрі способи обвести навколо пальця народ.

Про пластикову безпеку

Найпоширеніші шахрайства, пов\’язані з банкоматами і пластиковими картками, трапляються по безпечності власника. Люди, не сподіваючись на власну пам\’ять, записують РIN-код прямо на картці, тим самим допомагаючи злочинцям. Можна «засвітити» код, просто набираючи його на клавіатурі.

«Ноу-хау» шахраїв з банкоматами

Фальшиві банкомати. Це зовні не відрізняються від справжніх апарати, розміщені в найбільш жвавих місцях. Після введення коду банкомат повідомляє про відсутність грошей або технічну помилку. До того моменту шахраям вже вдається скопіювати з магнітної смуги картки всю необхідну інформацію.

Скіммінг. Це коли в місце введення картки встановлюється спеціальний пристрій — скіммер, який легко зчитує дані на магнітній смузі карти. А ще існує спеціальна клавіатура, якою накривають звичайну і отримують потрібні відомості.

Фішинг. Схема проста: нібито з банку вам приходить поштова розсилка з проханням вказати персональні дані на сайтi організації. Майте на увазі: шахрай може і зімітувати дзвінок автоінформатора від імені банку.

Вірус в банкоматі. Він відстежує вироблені операції і передає всі дані з банківських карт шахраю.

Щоб не стати жертвою шахрайства з банкоматами

{PAGEBREAK}

1. Знімайте готівку в добре знайомих і надійних банкоматів.

2. Плануєте скористатися незнайомим апаратом? Вибирайте добре освітлений і розміщений не у чорта на задвірках. Найкраще — розташований безпосередньо в банку.

3. Якщо ви виявите поруч з банкоматом сторонні предмети, пристрої, проводи тощо поблизу або на самому апараті, не ризикуйте знімати гроші.

4. Відмовляйтеся від допомоги сторонніх людей при роботі з пластиковими картками.

5. Переконайтеся, що ніхто не бачить, як ви набираєте PIN-код. Якщо це необхідно, прикрийте тілом або рукою клавіатуру.

6. Завжди зберігайте всі чеки та квитанції, роздруковані банкоматом.

7. Після отримання грошей приберіть їх в гаманець, сумку і т.п.

8. При оплаті карткою в магазині стежте за тим, щоб кредитка завжди була у вас на очах. У разі необхідності ввести PIN-код також подбайте про те, щоб його ніхто не бачив у момент введення.

9. Ні за яких умов не повідомляйте свої персональні дані незнайомцям, які представляються співробітниками банку. Краще зателефонуйте в банк і дізнайтеся, чи дійсно їм потрібна запитувана інформація.