Як досягти взаєморозуміння з батьками?

Написано багато статей про придбання комунікативних навичок, відвідуванні різних тренінгів, але вони не допоможуть в усуненні непорозумінь між родичами, це вічна тема батьків і дітей. Між батьками і дітьми дуже часто натягнуті відносини, тому що вони сильніше реагують на батьківську критику, ніж на зауваження від чужих людей.

У міру дорослішання молоді починають цуратися своїх батьків, тримають їх на відстані, так вони відчувають менше негативу і роздратування від постійного втручання дорослих в їхні справи. Всі важливі події молоді проходять без батьківських коментарів, які з раннього ранку і до пізньої ночі обговорюють перемоги і промахи дітей, незадоволені вибором другої половини, лають за марну витрату грошей, обговорюють поїздки, майбутній відпочинок, готування їжі, прибирання. З такими батьками важко налагодити стосунки.
{PAGEBREAK}
Діти повинні тепер усвідомити, вони стали дорослими, самостійно приймають рішення і беруть відповідальність на себе, тим самим відхиляють поради старших і думають, що не потребують їхніх порад. Віддаляючи від себе батьків, втрачають батьківське благословення і потужну підтримку. Якщо подумати, невдало виражена форма поради всього лише прояв турботи, тривоги, нескінченної любові.

Молодим легше підлаштуватися, щоб догодити батькам поступаються, міняють звички, змінюють ставлення, перебудовуються на новий лад. Батьки під кінець життя не можуть переробити себе, починають замислюватися про кінець життя і намагаються передати свої знання і досвід. Діти, проявляючи повну байдужість, наводять дорослих на думку про їхню непотрібність і малозначність.

Усім у цій ситуації доводиться нелегко, відчувають себе однаково, тільки причини різні. Роздратування дітей проявляється при втручанні батьків у їхнє життя, нав\’язують їм свій досвід і не дають вчитися на власних помилках, зляться на категоричний тон порад. Образа батьків у тому, що молоді не дослухаються їх порад, відчувають безсилля, намагаючись прийти на допомогу і застерегти їх від небезпек.

Для налагодження відносин з батьками потрібна грунтовна розмова, в якій проговорюють важкі моменти, домовляються менше критикувати і робити зауваження, обіцяють один одному дарувати любов і підтримку. Якщо з незрозумілих причин розмови не виходить, молоді поступаються. Все одно ця розмова не пройде безслідно для всіх членів сім\’ї. Поступаючись, вони визнають допомогу батьків і приймають їх благословення, не варто сердитися і влаштовувати трагедію. Вислуховуючи зауваження і настанови, пропускають через фільтр, відсіваючи все непотрібне.
{PAGEBREAK}
Звичайно, є особливі теми, за якими не знаходять спільного рішення, тоді їх не обговорюють і не підтримують, а переходять на нейтральні теми, переводять обговорення в плавну спокійну бесіду за чашкою чаю з тортом. У розмові з батьками діти вчаться чути і слухати. Дитячу уважність і зацікавленість побачать дорослі, і в них прокинеться відповідне почуття, яке допоможе зрозуміти позицію молодого покоління.