Якщо дитина обманює. Як навчитися розпізнавати брехню

Психологи вважають, що за дитячою брехнею найчастіше ховається недолік батьківської любові. На щастя, з поведінки дитини досить легко визначити, коли вона бреше.

— Ви задали малюкові питання, а він повторює за вами останню фразу, намагаючись виграти час щоб придумати як відповісти.
— Дитина не дивиться в очі, намагається відвернутися до вікна, коли розмовляє з вами.
— У малюка з\’являються мимовільні жести, змінюється темп мови і тон голосу. Повільна дитина неприродно пожвавлюється, а емоційна і рухлива стає тихішою.

Читати також: Як боротися з дитячою агресією?

Багато батьків знаходяться в замішанні, піймавши свою дитину на брехні. Звичайне бажання будь-якої людини в такій ситуації — викрити і засудити обманщика. Однак з дітьми цього робити не варто.

Постарайтеся домогтися того, щоб дитина сама зізналася у брехні, і похваліть її за це
{PAGEBREAK}
1. Поступово привчайте її до думки, що чесність — це кращий спосіб поведінки. Робити це простіше на прикладі казок: придумуйте історії, де чесні герої виходять переможцями, а ошуканців карають.

2. Якщо в основі брехні дитини лежать неприборкані фантазії, запропонуйте ці його історії перетворити в казки, які можна записати на папері або намалювати. А це вже не брехня, а творчість!