Як навчиться читати чужі думки?

Погодьтеся, багато хто з нас хотіли б знати, про що думають деякі наші знайомі та близькі. Це питання хвилювало і психологів, і вони навіть домоглися в його вивченні дещо яких результатів. Виявляється, всі наші думки можна прочитати на обличчі точно так само, як по деяким жестам — зрозуміти настрій або наміри людини.

Подивіться в очі людині

Коли ми про щось думаємо, то мимоволі рухаємо очима. Залежно від ходу думок змінюється і траєкторія погляду.

1. Якщо співрозмовник не дивиться в очі, уникаючи зорового контакту, можна сказати, що йому байдужа ця розмова.
2. Про занепокоєння співрозмовника скаже недовгий зоровий контакт, коли ви зустрічаєтеся очима, але на короткий час, після чого співрозмовник швидко відводить очі. Якщо ж він пильно дивиться вам в очі, не відводячи погляду — розмова ця дуже важлива для нього і цікава.
3. Опущені вниз очі можуть свідчити про сильне збентеження або небажання продовжувати бесіду.

Про що думає співрозмовник?
{PAGEBREAK}
Придивіться до свого доброго знайомого і спробуйте зрозуміти, про що він думає.

Коли людина закочує очі вгору, ймовірно, він роздратований або навіть повний презирства. Часто це свідчення зневажливого ставлення.

Якщо намагається щось згадати, тобто відтворити в пам\’яті картинку, він мимоволі піднімає очі вгору і вправо. Якщо ж намагається щось уявити проявивши свою фантазію, погляд його буде звернений вгору і вліво.

1. Якщо просто вправо — намагається щось згадати.
2. Погляд спрямований вліво — згадує не картинки, а якийсь звук.
3. Погляд вниз-вправо говорить про напружену роботу мозку. У цей час ваш співрозмовник веде діалог із самим собою, обмірковує щось сказане йому або вирішує, що сказати у відповідь.
4. Погляд вниз-вліво — знак того, що людина осмислює якесь враження, думає про свої переживання з якогось приводу.

Вивчивши цю мову поглядів, ви, безсумнівно, зможете краще розуміти інших, однак прочитати його думки дослівно все одно не зможете. (Врахуйте тільки, що якщо людина лівша, то він все буде робити навпаки!)

А може ваш співрозмовник просто бреше?
{PAGEBREAK}
Найчастіше люди хочуть знати, правду говорить їм інша людина чи ні. Спробуйте визначити істинність переданої вам інформації по його погляду.

Викрити брехуна допоможе нехитрий прийом. Спочатку задайте «випробуваному» просте питання, на який ви знаєте відповідь. Якщо він підніме очі вгору і вправо, то все в порядку: він збирається правдиво на нього відповісти. У наступну хвилину задайте питання, яке вас хвилює. На обличчі відповідача відіб\’ється характерна емоція — переляк або замішання, і, збираючись збрехати, людина обов\’язково подивиться вгору і вліво.

Як навчитися читати думки співрозмовника

Людей, які читають чужі думки так, як ніби вони чують їх звучними у своїй голові, називають у нас екстрасенсами. Такий дар у подібних людей найчастіше вроджений. Однак у психології є методика, за якою можна наблизитися до такого стану, коли буквально чуєш чужі думки. Це досягається за допомогою довгих тренувань, але якщо є бажання, можете спробувати.

1. Вам знадобиться партнер. Це повиннна бути ваша близька людина або дуже хороший знайомий. Сядьте один навпроти одного. По черзі думайте про щось хороше або про щось неприємне. Вам потрібно навчитися вгадувати — про хороше або про неприємне подумав партнер.

2. Нехай ваш знайомий сховає якийсь предмет. Ви будете задавати йому навідні запитання, на які він не повинен відповідати. Але по виразу обличчя ви повинні здогадатися, що саме він хотів сказати. Це досить складна вправа, але з часом ви освоїте і її.
3. Напарник кладе собі на коліна журнал і розглядає якусь картинку (яку ви, зрозуміло, бачити не повинні). Ви, дивлячись на вираз його обличчя, щось створюєте на аркуші паперу, якісь кольорові плями. У цей момент вам важливо не пускати в свою голову ніяких думки — нехай рука малює сама. Після того, як ви учините свій малюнок і картинку з журналу, напевно знайдуться збіги.

Регулярно тренуючись, ви майже напевно досягнете неймовірних результатів; наблизитеся до такого стану, що почнете буквально «чути» думки інших. Правда, тут вас буде чатувати проблема іншого роду: вам може зовсім не сподобатися те, що ви почуєте — це виявиться для вас занадто важкою ношею.

Так що, перш ніж тренуватися, подумайте, чи дійсно вам це потрібно …