Як правильно побудувати кар\’єру

У 21 столітті створення кар\’єри — процес досить неоднозначний, багатопрофільний і складний. На будь-якому етапі роботи ви повинні трудитися наполегливо і вірити у свій успіх. Перш ніж створити електричну лампочку, Едісон зробив величезну кількість експериментів. Сьогодні існує ціла маса способів просунутися кар\’єрними сходами — можна стрибати з місця на місце, а можна старанно трудитися в одній посаді. Тут грає роль ціла маса суб\’єктивних факторів і сьогодні ми поділимося порадами, як зробити успішну кар\’єру. Вибирайте роботу, яка допоможе вам працювати продуктивно, творчо, а в іншому ми вам допоможемо.

Складіть план

Першим ділом приступіть до розробки плану. Продумайте, що вам необхідно зробити сьогодні, завтра, на цьому і на наступному тижні для того, щоб ваш план здійснився. Розробіть деталі — і неухильно дотримуйтесь продуманого плану.

Подбайте, щоб план був єфективним

{PAGEBREAK}

Наступне, що вам потрібно зробити — це переконатися в тому, що ваш план буде дієвим. Для цього дайте собі відповідь на ряд «правильних питань». Чим я зараз займаюся? Якими вміннями та навичками я володію і як їх демонструю? Які у мене улюблені види робіт? Що я хотів би робити через кілька років? Які нові проекти, посади або обов\’язки перебувають у цікавій мені галузі професійної діяльності? Які з перерахованих проектів я вже зараз можу обговорити з керівником? Які навички, вміння та досвід знадобляться мені для реалізації цього проекту?

Колекціонуйте відгуки

Не забувайте збирати відгуки людей, яким довіряєте, про ваші слабкі і сильні сторони, і записувати їх. Вдосконалюйте свої переваги і виправляйте недоліки.

Робіть роботу над помилками

Робота над помилками — важливий пункт в побудові кар\’єри! Спокійно і з вдячністю сприймайте критику і зауваження, що стосуються вашої роботи. Обов\’язково робіть висновки і в майбутньому постарайтеся не повторювати цих помилок.

Плануйте свій день

Ретельно плануйте робочий час і виконуйте роботу в чіткі строки. Пам\’ятайте про те, що ніхто не захоче працювати з неорганізованою людиною.

Пам\’ятайте про вимоги

{PAGEBREAK}
Якщо ви вирішили перейти на іншу посаду або змінити сферу діяльності, не забувайте про те, що вам доведеться відповідати певним вимогам — це володіння професійними навичками, володіння іноземними мовами, наявність вищої освіти і т.д. Тверезо оцініть, наскільки ви підійдете під ці вимоги.

Проявляйте ініціативу

Будьте максимально ініціативні. Приймайте участь у всіляких заходах, конференціях, проектах. Візьміться за завдання, які раніше ніколи не виконували, множте свій професійний досвід.

Ось і всі поради, які знадобляться Вам у сходженні по кар\’єрних сходах. Однак пам\’ятайте про те, що просування працівника — справа рук самого працівника, і Ваша доля у Ваших руках.