Як уникнути ДТП. Поради для новачків

Щороку на дороги виїжджають десятки тисяч водіїв-новачків. Однак часом, щоб уникнути аварії (ДТП), вивчити ПДР буває недостатньо. Про те, на що потрібно звернути увагу якщо ви недавно сіли за кермо, ми вам сьогодні й розповімо.

КРОК 1
Правильно вибирайте авто

Перше питання, яке стоїть перед молодим випускником автошколи — це вибір і купівля автомобіля. Не варто в якості першої машини вибирати моделі потужні, так як для їх водіння потрібні хороші навички. І першу-ліпшу машину брати теж не варто. Для початку визначтеся з вимогами до вашого транспортного засобу — почитайте пресу, відгуки в Інтернеті, авто поради. Можете навіть проконсультуватися з даного питання у фахівців.

КРОК 2
Будьте спокійні

Спокій, контроль емоцій — дуже важлива якість водія, яку потрібно в собі виховувати і розвивати. Однак спокій — це не послаблення реакції і не розслабленість. Вчіться спокійно реагувати коли вам сигналять клаксоном або світлом фар. Недосвідчені водії часто губляться, скоюють занадто різкий маневр і допускають серйозну помилку, аж до зіткнення.

КРОК 3
Не будьте самовпевнені
{PAGEBREAK}
Як не дивно, після перших п\’яти-семи тисяч пробігу шанси потрапити в аварію у молодих водіїв стрімко ростуть. Справа в самовпевненості, яка виникає наче нізвідки. А на ділі вона приносить куди більше шкоди, ніж недосвідченість.

КРОК 4
Пам\’ятайте прокультуру руху

Якщо ви сідаєте за кермо, пам\’ятайте про культуру водіння на дорозі. Багато хто про цей «пунктик» просто забувають. Не звертайте уваги на лихачів. Пам\’ятайте, що катаючись з великою швидкістю і не дотримуючись правил дорожнього руху, ви піддаєте небезпеці та інших учасників дорожнього руху, і самого себе.

КРОК 5
Будьте ввічливі

І поза автомобіля, і в нього потрібно пам\’ятати про ввічливість. Існують якісь правила «дорожнього етикету», яких необхідно дотримуватися. Це навіть банальне миготіння аварійкою в якості подяки за те, що вам дали перебудуватися або пропустили.

Читати також:
Як уникнути проблем з автомобілем взимку?

КРОК 6
Поважайте пішоходів
{PAGEBREAK}
Кожен сьогоднішній водій колись сам був пішоходом і знає їхню психологію буквально «від першої особи». Вони можуть прекрасно ігнорувати підземні пішохідні переходи, а самі водії «в помсту» — наземні. Культура наших пішоходів залишає бажати кращого, проте пам\’ятайте що жоден навіть найдорожчий автомобіль не коштує людського життя.