Як уникнути проблем з автомобілем взимку?

З настанням серйозних холодів двигуни багатьох автомобілів перестають заводитися в ранковий час. З цією проблемою можуть зіткнутися як професіонали, так і початківці автолюбителі. І якщо ви ставитеся до категорії новачків і користуєтесь автомобілем в зимові періоди, то слід знати про елементарні речі.

Проблеми вранці можуть бути викликані акумулятором

У зимові холоди особливу увагу потрібно приділяти акумулятору. Через те, що в багатьох випадках батарея просто не зовсім справна, виникають проблеми з запуском мотора.

У тому випадку, якщо ви хочете зберегти необхідну напругу в акумуляторі, слід знімати його і відносити на ніч в теплу кімнату. При цьому потрібно ставити його на зарядку.
{PAGEBREAK}
Якщо такої можливості немає, то можна просто покласти батарею в ємність з гарячою водою так, щоб було покрито 2/3 площі. Даний спосіб може сильно підняти ємність замерзлого акумулятора.

Необхідно приділяти особливу увагу клемам. Вони завжди повинні досить щільно прилягати до відповідних контактів. В іншому випадку мотор з особливо холодні ранки запускатися не буде. Але найкращим рішенням стане купівля нової батареї, за допомогою якої можна буде комфортно прокататися весь зимовий період.

Що допоможе уникнути проблем?

Термостат

Не слід забувати про термостат. У тому випадку, якщо його клапана почнуть «залипати», тобто не давати можливості спочатку циркулювати воді в охолоджуючій системі мотора, то запуск двигуна буде відбуватися досить складно. Іншими словами, він не запуститься, поки не буде досягнутий рівень робочої температури.
{PAGEBREAK}
Антифриз

Наступ морозів має супроводжуватися повним переходом на використання антифризу. Природно, якщо немає бажання витрачати гроші або просто лінь, можна вечорами зливати воду. Але в тому випадку, якщо автомобіль ночами знаходиться на суспільній стоянці, то з\’явиться ризик утворення форменого катка.

Якщо ви хочете, щоб двигун вашого автомобіля зберіг свій робочий стан, то не треба економити на придбанні тосола. З приходом весни його знадобитися злити і знову залити воду.

Патрубки

Перед настанням холодів потрібно ретельно перевірити патрубки, які під\’єднані від силового агрегату до радіатора. У тому випадку, якщо вони повністю висохлі і потріскані, то їх потрібно замінити на нові.

Також не зайвим буде придбання спеціального чохла, який необхідно розмістити під капотом. За допомогою нього можна зберегти тепло двигуна в той момент, коли він не буде працювати. Подібний ізоляційний чохол стане в нагоді при коротких проміжках часу відсутності, наприклад, похід в магазин.

Ремені привода

Якщо приводні ремені потріскалися і зносилися, то слід обов\’язково замінити їх. Необхідно простежити, щоб вони не були при заміні перетягнуті або, навпаки, недотягнуті. Особливо це стосується ременя генератора.
{PAGEBREAK}
Двірники

Якщо в автомобілі використовуються традиційні каркасні «двірники», то слід подумати про перехід на безкаркасні моделі, які не будуть дряпати скло льодом яке накопичилося.

Гальма

Перед виїздом необхідно перевіряти гальма. Досить часто бувають такі ситуації, коли вони з вини холодів просто примерзають. Також можливе попадання снігу та води між фрикційними накладками і робочим місцем диска. Тому слід при виїзді зі стоянки пару раз натиснути на педаль гальма.

Завдяки таким діям ви їх «прогріє». Але цей досить простий метод не зможе врятувати автомобіль в тому випадку, якщо є витік в головному циліндрі або ж сталося скупчуванню повітря в гальмівній системі.

Якщо раптом педаль почне провалюватися до підлоги у момент натискання, то буде потрібно стравити (прокачати) повітря. Це необхідно для того, щоб автомобіль міг зупинитися швидко і надійно при натисканні гальма.

Додаткові заходи
{PAGEBREAK}
Також незайвими будуть знання про такі заходи:

Буде потрібно придбати скребок, за допомогою якого можна буде очищати скла від снігу.
Якщо скло вранці промерзає, то можна просто протерти їх солоною водою.
Якщо замки вранці замерзають, то можна нагріти ключ за допомогою запальнички, і двері будуть відкриті досить легко.
Не треба використовувати окріп для відкриття дверей. З вини даної дії вода просто замерзне, перетворившись на лід. Тому відкривати двері подібним чином доведеться постійно.

Експлуатація автомобіля в період холодів не вимагає занадто великих фінансових витрат. Головне, проявляти увагу до свого транспорту.