Як уникнути підвищеної витрати палива?

1. Регулярно приділяйте увагу техобслуговуванню автомобіля. Навіть справний розрегульований автомобіль буде споживати на 10% більше палива.
2. Не варто купувати важку машину, адже на кожні 500 кг припадає в рік приблизно 700 літрів палива, якщо враховувати, що норма пробігу в рік 20 тис. км. Таким чином, якщо маса автомобіля 1000 кг, то за рік ви будете спалювати в середньому 1400 літрів, а якщо 1500 кг — 2100 літрів.
3. Потрібно обов\’язково стежити за тиском в колесах. Приблизно 2/3 водіїв їздять з заниженим тиском в колесах. А якщо тиск знижується з 2,0 до 1,5 кг/см2, це призведе до перевитрати палива на 3%. Величину тиску слід вимірювати в охолоджених колесах, адже тиск підвищується навіть після незначного пробігу
4.Працюючий кондиціонер в автомобілі збільшує витрату палива в середньому на 10%.
5. Слідкуйте за регулюванням коліс.
6. Не возіть в автомобілі зайвий вантаж. При кожних додаткових 50 кг вантажу — перевитрата палива становить приблизно 2%.
7. Якщо ви опинилися на схилі, не тримайте машину за допомогою педалей акселератора і зчеплення, для цих цілей є ручний гальмо.
8. До перевитрати також призводять відкриті вікна автомобіля при швидкості вище 50 км/год.
9. За кожним гальмуванням слідує розгін, що викликає додаткову витрату палива. І якщо ви помітили, що через кілька машин попереду запалилися «стопи» — варто прибрати ногу з педалі акселератора.
10. Не треба тримати ногу під час руху на педалі гальма.
11. Намагайтеся по можливості не їздити в годину пік.
12. Не потрібно прогрівати двигун вранці повністю. Можна їхати, як тільки стрілка температури зрушиться з місця. Але на педаль газу потрібно при цьому натискати як можна рідше, поки двигун остаточно не прогріється.
13. Краще рухатися плавно і повільно, чим різко рушати і різко гальмувати. Особливо часто таку помилку водії скоюють в пробках, щоб не пропускати нікого вперед.
14. Вибирайте правильну передачу. Адже на підвищеній передачі, повністю втопивши педаль газу, розгін толком не вийде, а ось перевитрата палива — будь-ласка. І відразу, як тільки розігналися, вимикайте підвищену передачу.
15. Для машин 80-х років випуску витрата палива при швидкості 110 км/год буде на 25% вище, ніж за 90.
16. Глушіть двигун, якщо зупинилися більш ніж на 5 хвилин
18.Зниження потужності двигуна відразу ж викликає перевитрату палива.

19. Чим різкіше ви тиснете на педаль газу, тим вище витрата палива.