Як підготувати автомобіль до продажу?

Незалежно від причини продажу автомобіля до вирішення даного питання слід ставитися з належною увагою і ретельністю. У підсумку, витративши трохи праці і часу, транспортний засіб приведеться гідний стан, оскільки правильна презентація будь-якого продукту дуже важлива для отримання бажаного результату при його продажу.

Зовнішній вигляд

Спочатку варто ретельно відмити кузов автомобіля за допомогою сучасних хімічних засобів, які здатні повернути лакофарбовому покриттю первісний блиск і чистоту. При цьому не варто забувати про чистоту колісних дисків, на привабливий вигляд яких покупець обов\’язково зверне свою увагу.

Для додання дискам особливого блиску їх краще всього додатково знешкодити спеціальними складами, що стали доступними автолюбителям останнім часом.
{PAGEBREAK}
Миття кузова і дисків можна виконати самостійно (на дачі, гаражі), але краще довіритися професійним мийникам, які швидко і якісно приведуть «костюмчик» автомобіля в належний стан, не забувши видалити мертвих комах, бітумні і масляні плями.

Після якісної мийки треба кузов обробити поліроллю, яка здатна зняти вигорілий за час експлуатації тонкий верхній шар фарби, приховавши при цьому дрібні подряпини і відколи. При обробці кузова не варто забувати про старі наклейки і «декор», видаливши які транспортний засіб поверне первісну привабливість, що дуже подобається покупцям.

Інтер\’єр

Закінчивши із зовнішнім виглядом, можна переходити до підготовки інтер\’єру машини, яка включає в себе:

— очистку приладової панелі, дверних накладок від від застарілого бруду і пилу;
— покриття приладової панелі спеціальними силіконовими складами для додання блиску;
— видалення бруду і сміття з килимового покриття, сидінь і з багажного відділення авто за допомогою пилососа.

У разі наявності дуже старих плям, які важко видалити, салон можна обробити побутовими засобами і звичайною щіткою або ж за допомогою спеціальної хімчистки, яка всього за кілька годин приведе в повний порядок весь інтер\’єр автомобіля.

Під капотом
{PAGEBREAK}
При підготовці авто в обов\’язковому порядку треба провести чистку підкапотного простору, оскільки покупець, як і будь-яка людина, любить чистоту у всьому. При цьому не варто забувати про перевірку рівнів всіх технічних рідин (масла, охолоджуючої і гальмівної рідини).

У тому випадку, якщо автомобіль обладнаний автоматичною кліматичною установкою або кондиціонером, то слід перевірити рівень і відсутність течі холодоагенту в системі, щоб продемонструвати майбутньому покупцеві всі принади прохолодного і чистого повітря, що надходить в салон.

Крім того, слід переконатися в надійності кріплення всіх елементів підкапотного простору і цілісності технологічних хомутів, джгутів і зв\’язок проводів.

Електрообладнання

Правильна підготовка автомобіля до продажу також припускає обов\’язкову заміну всіх деталей електроприводів, що вийшли з ладу:

— ламп освітлення салону і приладової панелі;
— реле і перемикачів;
— двигунів вентиляторів і приводу склопідйомників.

Слід звернути увагу на працездатність спідометра, лічильника пробігу, покажчика рівня палива і робочої температури охолоджуючої рідини.

Виконавши всі перераховані вище операції, будь-який автомобіль, незалежно від початкового стану, зможе стати воістину привабливим товаром, який зможе зацікавити будь-якого покупця, навіть самого вибагливого.